Trafik sigortası

Zorunlu Trafik Sigortasını Geciktirmenin cezası nedir ?

Kıymetli oto severler trafiğe çıkan tüm araç sahiplerini ilgilendiren Zorunlu Trafik Sigortası’na gelen zamlar herkesi çileden çıkarttı.

 

Haliyle gelen fahiş zamlar karşısında ne yapacağını bilemeyen sürücüler bu zamlara tepki olarak çözümü zorunlu trafik sigortasını yeniletmemekte görürken aynı zamanda ceza sürprizi ile de karşı karşıya kalmak durumunda kalıyorlar.

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası’nda yani kamuoyunda Zorunlu Trafik Sigortası olarak anılan sigortanın genel şartlarında geçtiğimiz yıl yapılan değişiklikle sigorta primlerinde % 400’lere varan artışlar meydana geldi.

zorunlu-trafik-sigortasini-geciktirmenin-cezasi-nedirYüksek miktarlarda yapılan bu zamlar özellikle eski model araç sahiplerinin canını çok sıktı. Ödemede zorluk yaşayan vatandaşları ise careyi trafik sigortasını yenilememek te görmekte bu ise trafige çıkan araç sahiplerini ve sürücüleri çok büyük sıkıntılara soktuğu gibi aynı zamanda tehlike çanlarının çalmasına sebep olmaktadır.

İşte zorunlu trafik sigortasını geciktirmenin ceza

Trafik sigortası gecikme cezasıyla iki farklı durumda iki farklı yaptırımla karşılaşırsınız.

1. Trafik sigortanızı geciktirmeniz, yenilememeniz halinde hem kademe düşer hem de geciktirdiğiniz her otuz gün içerisinde % 5 oranında gecikme zammı uygulanır.

2. Trafik çevirmesi esnasında karşılaşabilirsiniz ancak bu durumdaki cezai yaptırım ve trafikten men cezası uygulanır.

Kaynak:tramer-sorgulama - Kopya

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu