Trafik sigortası

Zorunlu Trafik sigortası hangi riskleri kapsar

Değerli ziyaretçiler sizlere bu makalemde “Araç sigortası hangi riskleri kapsar?” konusunda bilgilendirme yapmaya çalışacağım.

 Araç sigortası hangi riskleri kapsar

Araç sigortası; Çarpma çarpılma, çalınma yani hırsızlık, her türlü yanma, deprem, terör olayları ile kötü niyetli 3.kişilerin yaptığı zararlar (Aracı çizme, lastiği patlatma gibi ) sel, su baskını gibi teminatları karşılamaktadır.

Örneğin bir arabaya vurdunuz % 100 kusurlusunuz ve bir kişi vefat etti, bu kişide çok zengin birisi, ailesi de size dava açtı işte bu noktada çok büyük paralar ödemek zorunda kalırsınız veya çok pahalı bir arabaya arkadan vurdunuz, aracın park mesafe kontrolleri, airbağleri, tampon v.s. patlattınız arka bagaj yamuldu ve kusur sizde, yine yüksek bir hasar maliyeti ile karşı karşıya kalacaksınız.

İşte bu ve bunun gibi yukarıda belirtilen olayların vuku bulmasında hem trafik sigortası hem de kasko çok önemlidir. Biz işimizi şansa bırakmamak adına zorunlu trafik sigortası ile mümkünse kasko sigortasını yaptıralım, oluşabilecek olumsuzluklara karşı hem tedbir alalım hem de morallerimizin fazla bozulmasına izin vermeyelim.

Tedbir bizden, Takdir Allah’ dan hayırlı yolculuklar

Yazar: Okan Peker Mali Muşavir

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu