LansmanOto haberTanıtım

Yeni Honda Civic Satış’da, Fiyatı Ve Özellikleri Nedir

Dünya devi otomobil üreticisi Honda tarafından 2016 model Civic’in tüm detayları açıklanmaya başlandı.

Bilindiği üzere ilk olarak Amerika genelinde satışa sunulacak olan modelin resmi tanıtımı geçtiğimiz ay yapılmıştı. Birkaç gün önce ise aracın Amerika fiyat listesi resmi olarak açıklandı.

Yeni Honda Civic Kasım Ayında Satışta

Fiyat listesi de belli olan 2016 model Honda Civic’in Kasım ayının ortalarına doğru satışa sunulacağı belirtiliyor. Yeni Honda Civic modelinin tüm detaylarının ortaya çıkmasıyla birlikte yüksek çözünürlükte yeni fotoğrafların da ortaya çıktığı dikkatlerden kaçmıyor.

Honda Civic sedan Amerika fiyat listesi göz önüne alındığında aracın başlangıç versiyonunda 2.0 litre hacminde bir güç ünitesinin yer aldığı görülüyor. 18.640 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak olan aracın 26 bin 500 dolara kadar yükseldiği de dikkatleri çekiyor.

1.5 Turbo Yeniliği

2016 model Honda Civic için sadece tasarım anlamında değil teknik anlamda da yeniliklerin yapıldığı görülüyor. 1.5 litre hacmindeki turbo güç ünitesi de bu yenilikler arasında yer almaktadır. Yeni motor seçeneğiyle birlikte performans artışının yanı sıra yakıt tüketiminde de daha verimli olduğu görülüyor. Fabrika verilerinde 2016 Honda Civic için sunulan yeni 1.5 litre hacmindeki motor seçeneğinin ortalama 6.7 litre yaktığı belirtiliyor.

2016 Honda Civic Sedan Kasım Ayında Satışa Sunuluyor

Seri üretimlerinin büyük bir hızla devam ettiği aracın Kasım ayı içerisinde Amerika ve Kanada’da satışa sunulacağı ifade ediliyor. Ayrıca 2016 Honda Civic sedan modelinin Kuzey Amerika için Indiana, Greensburg, Ontario ve Alliston’da üretileceği ulaşılan son gelişmeler arasında yer alıyor.

Avrupa Versiyonu Türkiye’de Üretilecek

2016 Honda Civic sedan modelinin ülkemizde ve Avrupa genelinde satışa sunulacak olan versiyonunun Türkiye’de üretilecek olması dikkatleri çeken en büyük ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor.

2016 Honda Civic sedan modelinin ilk seri üretimlerinin Kanada’da yer alan Alliston Fabirkası’nda başladığı belirtiliyor.

1-089TIKLA İZLE(1)

2016-honda-civic-sedan-uretimleri

2016-honda-civic-sedan-uretimleri-basladi

63 Saniyede 1 Yeni Honda Civic Sedan Üretiliyor

Büyük yatırımlar sonucunda faaliyete sokulan üretim tesislerinde 63 saniyede 1 yeni Honda Civic sedanın üretiliyor alması markanın teknolojide geldiği son noktayı gözler önüne sermektedir.

2016 Honda Civic Sedan 1.6 Dizel ve Otomatik Seçeneğiyle Geliyor

Honda Türkiye yetkilileri tarafından yapılan resmi açıklamalarda aracın Avrupa için sadece Türkiye’de üretileceği belirtilirken bunun yanı sıra Civic’in 1.6 dizel motor seçeneği ve otomatik şanzıman yeniliğiyle satışa sunulağı belirtiliyor. Tahmini olarak 2016 Honda Civic sedan Türkiye satışlarının 2016 yılının sonlarına doğru başlayacağı düşünülüyor.

Kaynak:ajanslar

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu