Oto haberTanıtım

Volkswagen Polo Classic hayata VW Ameo olarak geri dönüyor !

Emisyon skandalı ile gündemden düşmeyen Volkswagen, 2016 Auto Expo öncesinde düzenlediği bir etkinlik ile akıllara Polo Classic modelini getiren Volkswagen Ameo modelini tanıttı.

Son zamanlarda emisyon skandalı ile gündemden düşmeyen Volkswagen, 2016 Auto Expo öncesinde düzenlediği bir etkinlik ile 90’lı yıllarda piyasaya sürülen Polo Classic modelini andıran yeni sedanı Ameo modelini tanıttı.

Polo Classic, Volkswagen Ameo ile geri döndü!

Alman üreticinin tanıttığı yeni Volkswagen Ameo modeli için, eskiyenPQ25 platformu üzerinde yer alması nedeniyle tamamen yeni bir model diyemesek de daha geniş bir bagaj hacmi sunan yeni Polo modeli diyebiliriz.

Ön taraftan baktığımızda akıllara direk Polo modeli gelirken, Volkswagen Ameo modeline arka taraftan baktığımızda ise arka bagaj çıkıntısı ve farklıstop lambaları ile Polo modelinden farklılaşıyor.

Hindistan standartlarına göre yüksek donanıma sahip olan Volkswagen Ameo, çift ön hava yastığı, hız sabitleme, MirorLink, Bluetooth bağlantısı, ön kol dayama, arka havalandırma çıkışları, otomatik kararan iç dikiz aynası ve geri görüş kamerası gibi donanımlar ile geliyor.

Volkswagen Ameo Motor seçenekleri

Volkswagen yeni sedan modelinde 1.2 litrelik ve 1.5 litrelik iki motor seçeneği sunacak. 1.2 litrelik 3 silindirli motor, 75 hp güç sunacak ve 5 ileri düz vites seçeneği ile satışa sunulacak.

1.5 litrelik TDi dizel motor ise 88 hp güç üretirken hem 5 ileri düz vitesseçeneğine hem de 7 ileri çift kavramaları DSG şanzıman ile sunulacak.

2016 yılının ikinci yarısında piyasaya çıkacak olan Volkswagen Ameo, ilk etapta sadece Hindistan pazarında satışa sunulacak. Ancak Volkswagen Ameo gelen taleplere göre Avrupa pazarında da satışa sunulabilir.

Volkswagen Polo Classic hayata VW Ameo olarak geri dönüyor

Volkswagen Polo Classic hayata

Coast line

 

volkswagen-ameo polo classic

volkswagen-ameo-3- poli classic-kokpit

 

volkswagen-ameo polo classic arka

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu