Oto haber

Üretilecek İlk Yerli Otomobil Rekor Fiyata Satıldı. Peki Kim Aldı

Geçtiğimiz Aylarda görüntüleri ortaya çıkan yerli otomobilin teknik detayları ve fiyatı henüz belirlenmedi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık üretilen ilk yerli otomobili sattığını açıkladı.

Pek çok kişiden ilk üretilen arabayı ben almak istiyorum şeklinde tepkilerle karşılaştığını söyleyen Fikri Işık ilk otomobili sattım diyerek sözlerine devam etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, üretilecek ilk yerli otomobile otomobile ilişkin,“Gebze’de hayırsever bir iş adamımız otomobili almak istediğini söyledi. 5 milyona sattım ilk otomobili” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan farklı yönde bir talimat gelmez ise ilk üretilen aracın Gebzeli hayırsever bir iş adamına verileceğini belirten Fikri Işık, “ama bunun karşılığında hayırsever iş adamımız Gebze’ye 5 milyon değerinde bir okul yapıp bağışlayacak” dedi.

Yerli Otomobil Yakıt Cimrisi Olacak

TRT’de yayınlanan bir programa katılan Bakan Fikri Işık yerli araba ile ilgili soruları da yanıtladı. Yerli otomobilin elektrik ile günlük 2 liralık yakıt tüketeceğini ve aylık 40-60 TL arası maliyete sahip olacağını açıkladı.

Standart bir otomobilin 100 km yol alması için en az 5 litre yakıt harcarken yerli otomobilin 2 litre yakıt ile 100 km gidebileceğini belirtti.

Şehir içinde şarj etme yöntemi ile yol alabilen yerli otomobil şehir dışı yollarda ise jeneratör ile enerjisini sağlayacağını sözlerine ekledi.

Kaynak:Ajanslar

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu