Oto haber

Türkiye – Rusya Krizi Lada Vesta’yı nasıl etkiler?

Türkiye ve Rusya arasında yaşanan kriz nedeniyle bir çok anlaşma askıya alındı. Peki Rusya’nın yeni otomobili Lada Vesta Türkiye’ye gelir mi? Lada Vesta Türkiye satışı iptal mi? Lada Vesta Türkiye’ye ne zaman gelecek? İşte detaylar

Binlerce otomobil tutkunu bu haberi arıyor? Türkiye ve Rusya arasındaki kriz nedeniyle Lada Vesta Türkiye’ye gelir mi? Konuyla ilgili henüz Lada Vesta yönetiminden açıklama gelmezken şuan için Türkiye’de satışların yapılacağı söyleniyor

LADA VESTA KAÇ PARA OLACAK?

Son zamanlarda çıkan 25 bin TL’ye sıfır araba dedikodularıyla gündeme gelen Lada yeni modellerini bir bir gün yüzüne çıkarıyor.

Bunlardan en dikkat çekeni şüphesiz Lada Vesta. En başta belirtmekte fayda var, Lada Vesta fiyatı henüz netleşmedi. Bu aracın Rusya’daki satış fiyatını baz alarak ve Türkiye’deki vergileri de ekleyince yapılan hesaplamalarla 28-29 bin TL çıkıyor. Lakin bu kesinlikle net bir fiyat değil. Sizler gibi bizde büyük bir merak içinde bekliyoruz. Herhangi bir farklı politika izlenmezse 30 bin TL’yi geçmemesi gerekir.

Lada Vesta şimdi karşımıza daha detaylı fotoğraflarla çıktı. Bordo renk çok yakışmış. Fiyatı her ne kadar kesin olmasa da bu araç ekonomik bir rakamla ülkemizde satışa çıkarsa büyük bir fırtına yaratacaktır.

LADA VESTA TÜRKİYE’YE NE ZAMAN GELECEK? 

Lada Vesta Türkiye’ye 2016 yılında giriş yapacak. Bu konu Lada yetkilileri tarafından açıklandı. Kalina ve Granta modellerinin 2015 sonuna kadar ülkemize gelmesi bekleniyor. Ayrıca Kalina ve Granta modellerinin de ilk canlı görüntüleri elimize ulaştı sırasıyla sizlerle onları da paylaşacağız.

Lada Vesta’nın yeni fotoğraflarında dikkatimizi çeken ilk şey iç tasarım oldu. Dış dizayna göre iç konsolda gayet başarılı duruyor. Ayrıca Lada Vesta otomatik ve düz vites seçeneklerine sahip.

lada vesta dis

lada vesta ic

Kaynak:ajanslar

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu