Tramer

Tramer Kaza Yoğunluk Haritası

Kıymetli ziyaretçilerimiz sizlere bu makalemizde Türkiye’de meydana gelen kaza yoğunluk oranı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Türkiye’nin hangi bölgesinde olursa olsun meydana gelen kazalar ve bu kazalar sonucunda tutulan tutanakların online olarak gözlenebildiği bir site olan Tramer yani sbm.org.tr adresinden kaza yoğunluk haritasını görebilir ve ülkenin hangi şehrinde, o şehrin hangi noktasında kaza olduğunu ve bundan ötürü hangi tutanak tutulduğunu öğrenebilirsiniz. Kaza yoğunluk haritasını kullanarak yaşanan trafik kazaları hakkında detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Kaza yoğunluk haritası  2003 itibari ile Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin İnternet sitesinde kullanıcılarına sağladığı kolaylıklardan bir tanesidir.

Kaza yoğunluk oranını Tramer yani SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) resmi sitesi olan sbm.org.tr adresinde harita üzerinde il il ve tarih aralıklarında tutulmaktadır. Bu veriler tramer sitesinin tutmuş olduğu resmi verilerdir. Tramer sitesinin tutmuş olduğu kaza yoğunluk haritasında “Bana en yakın Kaza Bul”  “Kaza Yeri Yoğunluk göster/ gizle”  “Grup sayılarını göster/gizle” seçenekleri bulunmaktadır.

Bu haritanın nasıl kullanılacağını aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz:

1.Adım: 

kaza-yogunluk-haritasi-1.adim

Kaza Yoğunluk Haritası’nın yayınlandığı web siteyi ziyaret edin. Bu web siteye ulaşmak için alt kısımda bulunan kısa yol bağlantısını kullanabileceğiniz gibi SBM resmi web sitesine girebilirsiniz. Sonrasında Online İşlemler sekmesinden Kaza Yoğunluk Haritası seçeneğine tıklamalısınız. Bu kısım aynı zamanda “Mobil Kaza Tutanağı Yoğunluk Raporu” olarak adlandırılmaktadır.

2.Adım

kaza-yogunluk-haritasi-2.adim

Gösterim zaman aralığını seçin. Bugün, son 1 hafta, son 1 ay, son 3 ay, son 1 yıl seçeneklerinden dilediğinizi seçip ona göre yaşanan kazaların ve tutanakların yoğunluklarını gözlemleyebilirsiniz.

3.Adım

kaza-yogunluk-haritasi-3.adim

Saat bilgisini seçin. Seçmiş olduğunuz zaman aralığının hangi saatinde kaza yoğunluğu olduğunu görebilmek için dilerseniz saat bilgisi seçeneğini sağa ve sola doğru hareket ettirebilirsiniz.

4.Adım

kaza-yogunluk-haritasi-4.adim

“Bana En Yakın Kazaları Bul” seçeneğini kullanın. Bu seçeneğe tıkladığınızda konumunuzun bulunması için bir pencere açılacak ve siz “İzin ver” seçeneğine tıklarsanız bu durumda konum bilginiz web sitesi tarafından alınmış be buna göre de size en yakın kazalar gösterilmiş olacaktır.

Faydalanmanız dilekleri ile saygılar.

Kaynak: tramer.org.tr

DİKKAT: Haritanın açılması 5-10 saniye alabilir

Tramer Kaza Yoğunluk Haritası için Tıklayınız.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu