Trafik

Trafik ve Otopark Ceza Sorgulama için tıklayınız

Değerli ziyaretçilerimiz sitemize hoş geldiniz bu makalemde Trafik ve otopark ceza sorgulama hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Aracınıza ait trafik cezası olup olmadığını kontrol etmek ve ( trafik cezası) araç borç sorgulama sistemine  giriş yapmak için haberimizin devamında bulunan link ’ten faydalanabilirsiniz.

Bundan sonra trafik cezası, otopark sorgulama işlemleriniz internet üzerinden yapabilirsiniz. Aracınıza ait trafik cezasını, motorlu taşıt vergisini, araç vergisi ve otopark sorgulama işlemlerinizi ayrıntılı bir şekilde otosorgulama.com üzerinden yapabilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, “www.egm.gov.tr” adresindeki “Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama” butonu üzerinden, ülke genelinde araçların tescil plakasına, tanzim edilen trafik idari para cezası karar tutanaklarına ulaşılabilecektir.

Ulaşılacak bilgilere, trafik birimlerince bilgisayar veri girişi yapıldığı andan itibaren bilgi amaçlı olarak kullanıma sunulmuştur.

EGM TRAFİK CEZASI SORGULAMA SAYFASINA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ!

Sisteme giriş, kimlik numarasıyla yapılacak. Cezaları görüntülemek isteyenler, araç plakasına düzenlenen cezalar için aracın plaka numarası ve tescil belge seri numarası; tüzel kişiler için vergi kimlik numarası; gerçek kişiler için ise T.C. kimlik numarası ile nüfus cüzdan seri ve sıra numarası bilgileri girilecek.

İstenilen bilgilerin sisteme girilmesi halinde cezanın tanzim edildiği il ya da ilçe, cezanın yeri, tarihi, saati, ceza maddesi, tutanak seri ve sıra numarası ile cezanın tutarı bilgilerine ulaşılabilecek.

Trafik Cezası Sorgulama Trafik Cezası Borç Ödeme

Araç Plakası yazılmış bulunan, radara yakalanan, motorlu taşıtlar vergi borcu, Trafik cezası ve ödenmiş-ödememiş olduğunuz tüm cezaları trafik ceza sorgulama sistemi ile öğrenmek istiyorsanız haberimizin devamındaki linkten ulaşabilirsiniz.

Aracınıza ait kesilmiş tüm trafik cezalarını sorgulayabilmek için ilgili bağlantıya tıklamanız yeterli. Trafik Cezası Sorgulama ile Otomobilinize ya da diğer araçlarınıza ait tüm ceza makbuzlarını takip edebilirsiniz. Trafik cezalarınızı ödemek ya da bu konular hakkında bilgi almak isterseniz haberimizin devamında bulabilirsiniz.

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığının internet sitesinde haber olarak duyurulan bilgiye göre, ceza yemiş olan tüketicilerin  sona erecek indirim ve taksit imkanını kaçırmamaları için Borç Bilgilendirme Servisin den borcunu sorgulatması gerekiyor.

Mükellefler ister internet vergi dairesi üzerinden, isterse TPC’ler için kendilerine en yakın nakil tahsilat şubelerinden birine idari para cezaları için de en yakın veraset dairesine giderek kendileri için hazırlanmış başvuru formunu vermek suretiyle 2011 öncesinde kesilen trafik ve idari para cezaları için indirimli ceza ve taksit imkanın’dan yararlanabiliyor.

TRAFİK CEZASI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Yazar: Hakan Kaya 

Daha Fazla Göster

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu