Hasar SorgulamaTrafikTramerTramer Sorgulama

Trafik Ceza ve Tramer Hasar Kaydı Sorgulama

Kıymetli oto severler ! Son yıllarda lüks olmaktan çıkarak ihtiyaç haline gelen otomobil sektöründe ne yazık ki kafanıza göre otomobil satın almak her baba yiğidin harcı olmadığı gibi otomobil satın almak isteyen vatandaşların iyi niyetini suiistimal ederek dolandırıldıklarını düşünecek olursak 2.el oto satın almak büyük cesaret istemektedir.

Bu sebeple mağdur olmamak adına başlıca yapmamız gereken noktalara değinecek olursak.

Bilmeniz gereken en önemli nokta ise; İkinci el oto satın alacağınız insanların sizleri dolandırmak adına her türlü yolu deneyeceğini, özelikle sırf bu iş için özel ekip çalışmaları yaparak piyasaya çıktıklarını da düşünecek olursak siz oto severlerinde buna karşı daha hazırlıklı olması ve bir ekip ruhu içerisinde satın alacağınız aracı Motor ustasından, Kaporta ustasına, Tramer Sorgulamasından, Hasar Kaydı Sorgulamasına kadar en ince ayrıntısına kadar titizlik içerisinde incelettirmeniz ve karşınızdaki insan en yakınınız dahi olsa bu işlemleri yaptırmanız sizler açısında fayda sağlayacağı bilmeniz gereken bir gerçektir.

2.el oto satın alırken yapılması gerekenler ?

  • 2eloto‘ yu mutlaka servise sokmak sureti ile motor, kaporta, mekanik ve elektrik kısımlarını göstererek son durumu hakkında servis raporu alınmalıdır.
  • Hasar kaydı sorgulama

Bu sorgulamayı yaptırarak araca ait Hasar bilgileri rapor halinde alınmalıdır.

Bu sorgulama yaptırarak Sigorta kayıtlarına geçmiş hasar ve kaza bilgileri öğrenilmelidir.

Bu sorgulamayı yaptırarak Şehir içi veya Şehirler arası yollarda bilgi dışında yazılan trafik cezaları öğrenilmeli satın alım sonrası trafik cezaları üzerinize kalınması önlenmelidir.

 

 

Tedbir almak bizden takdir Allah’tan sevgi ve saygı ile.. 

 

 

Kaynak: tramer-sorgulama - Kopya 

Yazar: Hakan Kaya

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu