Oto haberTanıtım

Skoda KODİAQ SUV yollara çıkmaya hazrlanıyor

Skoda’nın yeni SUV modelinin ismi Kodiaq olarak netleşti. İlk olarak Kodiak ismini alacağı açıklanan yeni Skoda SUV, Kodiaq adı ile yollara çıkacak.

Skoda’nın SUV pazarında iddialı hale gelmesini sağlayacak yeni modelinin ismi tescillendi. İlk çıkan haberlere göre Kodiak ismini alması beklenen aracın adının son harfinin değiştiği ve modele Kodiaq ismi verildiği ortaya çıktı.

Çek üreticinin yeni model atağında önemli bir rol üstelenecek olan yeni Skoda KODIAQ, markanın güncel Yeti modelinin üzerinde konumlandırılacak. Bu sayede Honda CR-V ve Nissan X-Trail gibi segmentin önde gelen modellerine alternatif sunacak Skoda, aynı zamanda Volkswagen’in Tiguan ve Touareg modelleri arasındaki boşluğu da Tiguan’ın yedi koltuklu versiyonu olacak Tiguan XL gelene kadar dolduracak.

Önümüzdeki yılın Ekim ayında gerçekleştirilecek Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan yeni Skoda Kodiaq, MQB platform üzerinde yükseleceğinden geniş bir motor yelpazesine sahip olacak. İlk olarak yedi koltuklu oturma düzeni ile sunulacak 2016 Skoda Kodiaq, ilerleyen dönemde Kodiaq Coupe olarak anılması beklenen sportif bir seçeneğe de kavuşacak.

Skoda_Kodiaq_SUV_3

yeni-suv-skoda-kodiaqskoda_kodiak_22016-Skoda Skoda-Kodiak Skoda-kodiak-2016 Yeni SUV Skoda KODİAQ

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu