Oto haber

Renault Alpine yeniden yollara geri dönüyor

Renault Alpine, 20 yıl aradan sonra geri dönüyor.

Renault’un Alpine Vision konsepti Monte Carlo’da ortaya çıktı. Fransız marka, aracın seri üretim halini bu yıl içinde tanıtmayı planlıyor. 1955 – 1995 yılları arası yaklaşık 30 bin otomobil üretip satan Alpine geri dönüyor. Premium sporcu olan otomobil, ilk bakışta Porsche’yi andırıyor.

Renault logosu yok

Alçak ve düz bir profile sahip olan Alpine, yuvarlatılmış bir kaputa sahip. Otomobilin ön kısmına dört adet yuvarlak tasarımlı lamba yerleştirilmiş ve kabartılan çamurluklar araca kaslı bir görünüm kazandırmış. Ayrıca Renault logosu yerine ‘Alpine‘ yazısı tercih edilmiş.

Jantlarda ise, son yıllarda popüler olan elmas şeklinden yola çıkılmış. Çamurluklara da A110 modeline ithafen ‘A’ harfi kondurulmuş.

Kaslı görünüm aracın arka tarafına da yansıtılmış ve burada kullanılan hava giriş kanallarıyla motorun daha hızlı soğuması hedeflenmiş. Stopda ‘X’ şekilli lambalar kullanılmış ve arka camda da yine A110 modeline gönderme yapılarak nostalji önde tutulmuş.

Renault Alpine’de F1 şanzıman

renault_alpine_geri_donuyorAlpine’in iç kısmı zıtlık üzerinden tasarlanmış ve alüminyum detaylara geniş yer verilmiş. Hem kapı eşiğinde, hem de direksiyonda bu materyal kendine yer bulmuş. Direksiyonun iki yanında ‘F1 şanzıman’ diye tabir edilen, vites değiştirmeye yarayan iki kulakçık yer alıyor. Orta konsol ise deri ve alüminyum kullanılarak inşa edilmiş. Düğmelerin tasarımı da bir uçak kokpitini hatırlatıyor.

Renault‘ta anahtarsız çalışan otomobiller yeni değil. Bu otomobilde de start düğmesine yer verilmiş.

Alpine’in motoruna dair detaylar kesin olarak belli olmasa da, Fransız marka, aracın 0’dan 100 km/s’ye 4.5 saniyede çıkabildiğini söylüyor.

HASAR KAYDI SORGULAMA

 

renault alpina

renault alpina 2        renault alpina 3  renault alpina 4     renault alpina 5    renault alpina 1

 

Kaynak : Haber7

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu