Araç sorgulamaTramer Sorgulama

Plakadan araç sahibi sorgulama

Değerli ziyaretçilerimiz bu yazımızda “İnternet üzerinden Plakadan araç sahibi öğrenme mümkün mü ? Bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

    Ruhsat sahibini plakadan araç sahibi sorgulama yaparak öğrenmek elbette mümkündür ! Ancak bu işlemi internet üzerinden sitelere girerek sorgulama yapmak şeklinde değildir. Çünkü kişisel bilgilerin güvenliği açısından ulaşılması veya yayınlanması yasak olduğundan herkesin ulaşabileceği konumda değildir.

     Bu nedenle plaka yazarak herhangi bir şekilde ruhsat sahibinin kim olduğunu, araç şasi veya motor numarasını öğrenmek mümkün değildir. Yapmanız gereken ise sigorta şirketleri ile irtibata geçerek bir kısım bilgiler talep edebilirsiniz ancak yinede araç sahibi bilgilerine ulaşamazsınız. Burada devreye Emniyet Genel Müdürlüğü girmektedir. Ancak ne yazık ki EGM’de plakadan araç sahibi sorgulama türüne izin vermediği için yapacak bir şey yoktur.

Plakadan Araç Sahibi sorgulama

Bunlar haricinde E-Devlet sistemi üzerinden araç ile ilgili bir kısım bilgilere ulaşılabilmektedir. Ancak bu bilgiler kısıtlı ve fazla ayrıntı yoktur. E devlet plaka sorgulamasında aracın tescil tarihi, rehinli veya çalıntı olup olmadığı gibi bilgilere ulaşılabilmektedir.

Bunun için portala T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız ve ardından Emniyet Genel Müdürlüğü menüsü altında bulunan Araç Sorgulama menüsü girmeniz yeterli olacaktır. Bu sorgulama ekranında araç plakasını girmenizin ardından sistem tarafından kayıtlı bilgiler yayınlanacaktır.

Saygılar

PLAKADAN ARAÇ SORGULAMA  

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu