Araç sorgulamaHasar Sorgulama

Plakadan Araç Hasar Kaydı Sorgulama

  Cepten araç sorgulama işlemlerinden biri olan Plakadan araç hasar kaydı sorgulama ve hasar tespit tutanağı kaydı öğrenme bilgilerini sms ile veya tramer sorgulama yaparak da öğrenebilirsiniz.

Günümüz şartlarında otomobillerin fiyatları malum el yakar cinsten olunca vatandaşta haklı olarak ikinci el araba almak istiyor.Görünüm, kullanım kolaylığı, rahatlık ve sürüş derken en önemli noktalardan biri de 2.el aracın kazalı olup olmadığıdır. Bir çok satıcı araçta kaza varsa yani araç kaza kaydı bulunuyorsa bunu belirtir. Fakat kimileri de bende ikinci el aldım, bana yok dendi gibi bahanelere başvurup yanıltabilir. Bu gibi durumlarda yaşanacak olan sorunun dönüşü olmadığı için araç kaza kaydı sorgulama yaparak bu can sıkıcı durumu ortadan kaldırabilirsiniz.

 

HASAR KAYDI SORGULAMA      sol-ok  İçin Tıklayınız

ONLİNE HASAR SORGULAMA      sol-ok  İçin Tıklayınız

 

 

OTOKONTROL5664 Uygulaması ile vatandaşların “araç hasar, poliçe, kaza ve mağdur bilgilerine”, aracıya gerek kalmaksızın mobil, web ve wap ortamlarından kolayca ulaşabilmeleri hedeflenmiştir.

Turkcell, Avea, Vodafone ile anlaşmalı olarak devreye alınmış olan SMS projesi ile kişiler mesaj atarak arabalarının hasar geçmişlerini, mağdur bilgilerinitrafik poliçelerinin olup olmadığını ve eğer bir kazaya karıştılarsa kaza tespit tutanaklarının durumunu Turkcell, Avea, Vodafone “5664”e mesaj atarak sorgulayabilirler.

5664 SMS sorgulama hizmeti ücretlidir. Ücretlendirmeler tüm operatörler için şu şekildedir:   ​  

 • Hasar 4.00 TL
 • Tutanak 4.00 TL
 • Trafik 4.00 TL
 • Kasko 4.00 TL
 • Mağdur 4.00​ TL

Hasar Geçmişi Sorgulama

Plakayı yazın, TURKCELL, AVEA, VODAFONE 5664’e gönderin. Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi anında cebinize gelsin.

34ABC001

Diğer Sorgulama Şekilleri:

“Şasi No” ile sorgulama

HASAR S VF35CWJZE1K515615

Tutanak Bilgisi Sorgulama

Trafik kazasına karışanların kendi aralarında tuttuğu Kaza Tespit Tutanağı (KTT) sorgusu için: KTT yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, TURKCELL, AVEA, VODAFONE 5664’e gönderin. Kazaya karışanların kusur oranları cebinize gelsin. Bu servis ile kazaya karışanların kusur oranlarını da öğrenebilirsiniz.

KTT 34ABC001

Diğer Sorgulama Şekilleri:

“TC Kimlik No” ile sorgulama:

KTT 1000102930

​”​TRAMER İhbar No” ile sorgulama:


KTT 10125​

Poliçe Bilgisi Sorgulama

Trafik ya da kasko poliçenizin yürürlükte olup olmadığını bu hizmet sayesinde öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda poliçenizin ne zaman sona ereceğini ve trafik poliçenize uygulanmış hasarsızlık indirim oranını sorgulamak için: TRAFIK ya da KASKO yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, TURKCELL, AVEA, VODAFONE 5664’e gönderin. Araca ait poliçe bilgileri anında cebinize gelsin.

TRAFIK 34ABC001
KASKO 34ABC001

Diğer Sorgulama Şekilleri:

“Şirket Kodu, Acente No, Poliçe No, Yenileme No” ile sorgulama:

TRAFIK 002 1068 4640566 0
KASKO 002 1068 4640566 0

“Şasi No” ile sorgulama:

TRAFIK S CF6941083022
KASKO S CF6941083022

Mağdur Bilgisi Sorgulama

Trafik kazası mağdurunun hasarı hangi sigorta şirketinden alacağı ve hasar dosya numarasını öğrenmek için: MAGDUR yazın bosluk bırakın, TC Kimlik No’sunu yazın, TURKCELL, AVEA, VODAFONE 5664’e gönderin. Hasar işlemlerinizi kolaylıkla izlemenizi sağlayan sigorta ve hasar dosya numara bilgisi cebinize gelsin.

MAGDUR 22841250970

 

Tramer üzerinden araç kaza geçmişi sorgulama yapmak için de ruhsat sahibinden araç bilgilerini almanız gerekmektedir.

Kazasız belasız günler dileklerimizle.

 

Yasal Uyarı:

 1. Hasar Geçmisi Sorgulama hizmetiyle sunulan hasar bilgileri, 2003 yilindan itibaren sigorta sirketleri tarafindan yapilan kasko ve trafik sigortasi hasar ödemeleri ile sinirlidir. Hasar bilgileri bir defaya mahsus cam hasar ödemelerini içermemektedir.
 2. Tutanak sorgulama hizmetinde trafik kazasina karisanlarin kendi aralarinda tuttugu Kaza Tespit Tutanağı (KTT) bilgileri esas alınmıştır. Polis ve jandarma tarafından tutulmuş kaza bilgisi kayıtları bu hizmet kapsamında yer almamaktadır.
 3. Hizmetlerimizde sunulan bilgiler, tamamen kurumumuza gönderilen sigorta şirketlerinin kayitlarına dayanmaktadır. Bu bilgilere dayanarak yapılacak ticari işlemlerin sorumlululuğu kuruluşumuza ait değildir.

Kaynak: http://www.sbm.org.tr/tr/Sayfalar/SMSSorgulamalari.aspx

Yazar: Hakan Kaya

Daha Fazla Göster

41 Yorum

 1. İyi günler

  34 ab 09** plakalı aracımı merak ettiğim için araç sorgulama yaptırdım çok şükür bilgim haricinde sıkıntı çıkmadı. sormululara teşekkür ederim

 2. Bu ne kardeşim sogulattık rahatladık yoksa valla ayak üzerinde ağır hasarlı aracı satacaklarmış birde arkadaşım olacak ha doğrusu onunda haberi yoktur yanındaki fırlama var ya o işte ikimizi de ayakta kadırıp satacaktı. Moralimiz bozuldu ama yinede teşekkürler.

  1. En azından moraliniz iyi bir şey için bozulmuş ya satın almış olsaydınız ? dönüşü zor olan bir yola girecektiniz.

   Biz teşekkür ederiz.

 3. mayıs ayında 2011 model bir araç aldım 5664 şase ve plaka sorgulamalarını yaptırdım ekspertiz yaptırdım sorunsuz çıktı ancak kasko yaparken ağır hasarlı uyaısı verdı hemen aldığım yere gittim ve mapfre sigortanın başka araca ait hasarın bizim araçta gözüktüğünü söylediler ve şuanda halen uğraşıyorlar sorun çözülecek diyorlar. Bana yardımcı olabilirmisiniz ?

  1. Tramer sorgulama linkİni tıklayınız

   Atilla bey yukarıda link’i incelerseniz bilgi edinirsiniz.Ama yanlışlığı biz düzeltemeyiz sadece araştırır size bilgi veririz. Dediğimiz gibi Tramer resmi sitesi olan sbm.org.tr adresindeki tramer bilgilerine itiraz bölümünden itiraz ederseniz yanlışlığı düzelteceklerdir.

   teşekkürler

   tramersorgulama.com

 4. 35 kyc 51 plakalı aracın hasar kaydığını tespiti sonucu ortaya çıkan maliyeti ne kadar çıkmıştır teşekkür ederim

 5. 06PS272 plakalı aracın hasar kaydı varmıdır ve km si nedir yardımcı olurmusunuz tesekkur ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu