Araç sorgulamaTramerTramer Sorgulama

Plaka Sorgulama Sms

Plaka Sorgulama işlemleri SMS ile de yapılabildiği gibi SMS ile Plaka sorgulama işlemi ile nasıl hasar kaydı sorgulama yapacağınız konusunda yazımızın devamından faydalanabilirsiniz.

Araç plaka sorgulama sms yaparak araçların özellikle hasar durumları hakkında bilgi alabilirsiniz. Yeni bir araç alacak kişilerin genelde tercih ettiği bu sorgulama için sorgulama yapabileceğiniz birden fazla kaynak bulunmaktadır. E Devlet sistemi ile Sigorta Bilgi Gözetim Merkezi üzerinden yapacağınız araç sorgulama işlemlerinden elde edeceğiniz veriler de farklı olacaktır. E Devlet üzerinden aracın ruhsat bilgileri gibi genel bilgilerine ulaşabileceğiniz gibi Sigorta Bilgi Gözetim Merkezi üzerinden araç hakkında kaza durumu, hasar durumu, sigorta ve kasko hakkında bilgi alabilirsiniz.

PLAKA SORGULAM SMS 

HASAR SORGULAMA SMS

ARAÇ SORGULAMA SMS

Plaka Sorgulama Sms işlemleri için en çok tercih edilen ise Sigorta Bilgi Gözetim Merkezi tarafından sağlanan SMS hizmetidir. Tüm operatörlerin ortak olarak kullandığı 5664’e mesaj göndererek siz de SMS ile araç sorgulama yapabilirsiniz. Araç hakkında bilgi almak için aracın plakasını yazarak 5664’e göndermeniz gerekir. Aracın plakasın büyük harflerle ve arada boşluk olmadan yazmanız yeterli olacaktır. Yollayacağınız mesajın ardından sistem tarafından ilgili aracın kaza durumu mesaj olarak size gönderilecektir. Bu sayede mesaj üzerinden inceleme yaparak araç hakkında kaza gibi durumlar için bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sigorta Bilgi Gözetim Merkezi tarafından sağlanan SMS hizmetinde sadece kaza durumu sorgulama değil, kaza tespit tutanağı, değişen parça, poliçe ve kasko gibi sorgulamalar da yapılabilmektedir. Hizmetlerin hepsi, SMS üzerinden gerçekleştiği için aynı şekilde mesaj atarak servisten yararlanmanız gerekecektir. Bunun yanında yapacağınız her bir işlem için sistem tarafından 4 TL ücret alınacaktır. Yeterli bakiyenizin olmadığı durumlarda sorgulama işlemi yapılmayacaktır.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda araç hasar kaydı sorgulama için tercih edebileceğiniz kaynaklardan birisi olan Sigorta Bilgi Gözetim Merkezi ile belirtilen adımları takip ederek sizler de sorgulama yapabilirsiniz. Almak istediğiniz ya da bilgisine ihtiyaç duyduğunuz araç için belirtilen şekilde mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Böylece tüm araçlar için kaza bilgisine kolayca ve sadece 4 TL karşılığında sizler de ulaşabilirsiniz.

Kaynak: tramer-sorgulama - Kopya

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu