Bunları biliyor musunuzOto BilgiOto haber

Otomobillerde android işletim sistemli multimedya cihazların faydaları

Değerli ziyaretçilerimiz bu makalemizde otomobillerde android işletim sistemi kullanılması hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Teknolojinin hayatımızı çevrelediği günümüzde android işletim sistemli cep telefonları neredeyse herkesin sahip olduğu teknoloji oyuncakları haline geldi. Hayatımızı kolaylaştıran bu ürünler artık aracımızın bir parçası olma yolunda hızla ilerliyor. Birçok otomobil firması çeşitli yasal engellerden dolayı android işletim sistemi ile çalışan multimedya cihazları sunamıyordu.Ancak otomobil firmaları teknolojinin gerisinde kalmamak için artık yavaş yavaş android iletişim sistemini geçmeye başladılar.

Çin ve HongKong merkezli firmalar yeni nesil android 4.4 kitka işletim sistemli multimedya cihazları neredeyse tüm araç modellerine uygun olarak geliştiriyor. Aracın orijinal sistemine bağlanan cihazlar tüm fonksiyonları yerine getirebiliyor. Aracın orijinal park sensöründen bilgi alıp, motor yağ sıcaklığına kadar birçok bilgiyi kullanıcılara sunuyor. Takılan araçlara wifi internet erişimi, geri görüş kamerası, bluetooth görüşme, tv gibi onlarca özellik getirirken cihaz araç direksiyon kumandaları ile kontrol edilebiliyor.

Kaynak:tramer-sorgulama - Kopya

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu