Araç sorgulama

Oto Park’a Çekilen Araç Sorgulama

Kıymetli oto severler bu makalemizde çeşitli sebeplerden dolayı çekilen araçları nereye çekildiğini nasıl tespit edebiliriz ! noktasında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi çeşitli sebeplerden dolayı yani yanlış yere park, hatalı park, trafiği tehlikeye sokma gibi v.b. sebeplerden dolayı araçlar trafik polisi tarafından çekilerek anlaşmalı oto parklara gönderilmektedir. Çoğu zaman ne yazık ki çekilme işlemlerinden haberimiz olmamakta araç yanına geldiğimizde panikleyerek acaba çalındı mı ! yoksa çekildi mi ! gibi tereddütlü durumlara düşerek panik olunmaktadır. Burada en büyük hata araç plakasından polis araç sahibinin adresi ve telefonuna ulaşabilmekte iken bu imkanı kullanmayarak çekilen araç sahibini panik etmektedir. Polis araç sahibi telefonunu arayarak durumu izah etse bu kadar panik olunmayacağı gibi araç sahiplerini de zor duruma düşmeyeceklerdir.

Esas sorun trafik ekiplerince haberiniz olmadan aracınız nereye, hangi otoparka çekilmiştir. Bu uygulama ne yazık ki koordinasyon eksikliğinden kaynaklandığı için bir merkezden yürütülmemektedir. Bu sebeple  hem çekici ücretlerinde fiyat değişikliklerine hem de aracın yerinde olmaması nedeni ile araç sahipleri tarafından çalıntı araç ihbarlarının artmasına neden olmaktadır.

İşte bu noktada Emniyet Genel Müdürlüğü otoparka çekilen araçlar ile ilgili olarak vatandaşların bilgi alabilmesi amacı ile online hizmet uygulamasını resmi web sitesi üzerinden hizmete sundu.

Çekilen Aracın Hangi Otoparkta 

Emniyet Genel Müdürlüğünün Çekilen araç sorgulama uygulaması ile otoparka çekilen tüm araçların bilgisine tüm detayları ile ulaşılabilmektedir. Bu işlem için araç sahiplerinin ad, soyad, TC kimlik no ve doğum yılı bilgilerini girmeleri gerekmektedir. Sorgula butonu ile de aracın hangi otoparka çekildiği öğrenilebiliyor.

Çekilen Aracın Hangi Otoparkta Sms İle 

Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü araç sahiplerinin Otopark’a çekilen araç sorgulama  işlemleri için online sorgulamaların dışında  kısa mesaj yolu ile de sorgulama yapabilme imkanı sunmuştur.Bu imkandan yararlanabilmek için aracı çekilen araç sahipleri cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne PARK yazıp boşluk bıraktıktan sonra bitişik halde araç plakasını yazarak 1550’ye göndermeleri gerekmektedir. Genel cevabi yazıda araç çekilmiş ise hangi otoparkta olduğu, otoparkın iletişim bilgileri ve aracın çekilme nedeni ile ilgili detaylı bilgi mesajı Cep telefonunuza gelmektedir..

ÇEKİLEN ARAÇ SORGULAMA 

OTO PARK SORGULAMA

 

Kaynak:tramer-sorgulama - Kopya

 

Yazar: Hakan Kaya

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu