Oto haber

Lada Vesta’nın Türkiye Satış fiyatı belli oldu

Üretim bandından inmeye başlayan modelin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz belli olmamasına rağmen Lada Vesta’nın ülkemizde satışa sunulursa hemen hemen vergilerle dahil 27.000/30.000 TL civarında müşteriye satılacak.

Aracın kaputunun altında 1.6 litrelik atmosferik motora yer verilirken, bu motorun hem otomatik hem de manuel seçenekleri sunulacak.Ayrıca otomobilde 18 gövde rengi seçeneğine yer veriliyor.

Lada Vesta’nın 2016 yılına kadar 100000 adet üretilmesi planlanıyor.Üretim bandından inmeye başlayan otomobilin Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmese de 2016 yılının ilk aylarında Rusya’da satışa sunulması bekleniyor.2016 yılının ikinci çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulması beklenen Lada vesta’nın şimdiden en az 100.000 civarında sipariş aldığı tahmin edilmektedir.

LADA VESTA’LAR 10 BİN DOLARA SATILACAK

Lada Vesta’nın kalitesinin dünya standartlarında olduğunu belirten Putin, fiyat açısından ciddi avantaja dikkat çekti. AvtoVaz, Lada Vesta’nın seri üretimine Eylül 2015’de başladı.
2015 sonuna kadar 6 bin, gelecek yıl ise 70 bin araç üretilmesi planlanıyor. Rusya’da 495 bin- 600 bin ruble (10 bin dolar) satışa sunulması planlanan araçlar, Türkiye’de de 27-30 bin TL arasında bir fiyatla müşteriye ulaşacak.

LADA VESTA RENAULT’A BENZİYOR

Renault-Nissan ve Rus AvtoVaz firmalarının ortak ürettiği Xray modeli Renault Sandero ve Renault Duster modellerinin izlerini taşıyor. Xray modelinde standart olarak sunulan donanımlar arasında, Rusya’da çok tercih edilen sürücü koltuğu yükseklik ayarı, tüm camlarda, koltuklarda, direksiyonda ve aynalarda ısıtma sistemi bulunuyor. Ayrıca Lada tarafından üretilen yeni 1,4 turbo 100 beygir gücündeki motor da bu araçlarda kullanılacak.

haberin-videosu-124

Lada-Vega-İc-dizayn-Resimleri

Kaynak: ajanslar

Daha Fazla Göster

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu