Oto haber

Lada Vesta Geliyor, Lada Vesta teknik özellikleri Nelerdir, Ne zaman Satışa Çıkacak, Satış Fiyatı Nedir?

Lada Vesta Türkiye’de ne zaman satılacak, satış fiyatı ne kadar olacak? Dünyanın en çok merak edilen araçlarından olmayı başaran Lada Vesta neden bu kadar çok dikkat çekiyor. Lada Vesta teknik özellikleri ve fiyat incelemesi ile birlikte ne zaman satışa çıkacak, fiyatı ne olacak? 25 bin TL sıfır araba olur mu? İşte merak ettikleriniz.

Rus yapımı; Lada Vesta Türkiye’ye ne zaman gelecek, fiyatı ne kadar olacak? Lada Vesta teknik özellikleri ve fiyat incelemesi ile birlikte ne zaman satışa çıkacak, fiyatı ne olacak 25 bin TL sıfır araba olur mu? İşte merak ettikleriniz.

Dünyanın en çok merak edilen araçlarından olmayı başaran Lada Vesta neden bu kadar dikkat çekiyor. otosorgulama.com özel haber serisinde bu hafta fiyatı ve performansı ile çok konuşulan Lada Vesta konuk oluyor.

Lada Vesta Türkiye’de ne zaman satılacak, Satış fiyatı ne kadar olacak?

Lada Vesta güvenli sağlam bir araba mıdır, fiyatı neden bu kadar uygun? gibi merak ettikleriniz yanıt bulacaksınız. 2016 yılının İlk Çeyreğinde satışa sunulması beklenen Rus Lada Vesta’nın Avrupa’da satış fiyatı 6.100 dolar olacak olan araba Türkiye’de vergiler ile birlikte en fazla 25.000-30.000 Türk Lirası arasında olması bekleniyor.

Rus AvtoVaz şirketi tarafından yatırımlar gerçekleştirilerek bu fiyat/performans aracı Avrupa’da ve ülkemizde oldukça ses getirmiş gözüküyor.

Lada Vesta Güvenirliliği ve Sağlamlığı

Alman yada yapılan güvenlik ve fren testlerinden tam not almış bir araç olan lada vesta, Ayrıca Renault- Nissan ve Rus AvtoVaz firmaları tarafında ortak üretilmektedir. Dolayısı ile Renault ve nissan kalitesine yakın hatta daha özgün ve sağlam araçlar olacağı düşünülmektedir.

Lada Vesta Teknik Özellikleri ve Detaylar

Tüm koltuklarda camlarda ve aynalarda ısıtma sistemi bulunması dikkat çeken aracın  2016 yılının en iyi aracı olması beklenmektedir. Lada Vesta; otomobil pazarına farklı bir boyut kazandıracağa benzemektedir.

1.4 turbo motora sahip olan arabanın bu modeli 100 beygir gücünde olması dikkat çekiyor. Yeni model araçların üretimi ile birlikte Rusya’nın bu atağı nasıl tepki alacak merak ediliyor.

Lada Prioraların yerini alması beklenen Lada Vesta’lar önümüzdeki yıllarda en çok tercih edilen araçlar arasında ilk sıralarda yer alacağı kuşkusuz bir gerçek. Aracın Lada Xray Cross modelleri ise 7.500 dolardan satışa sunulacak. Yani türkiyede 30.000-35.000 tl arasında satılması düşünülmektedir.

Lada Vesta’yı Ortak Hangi Firmalar Üretmektedir.

Lada vesta’yı 3 Şirket ortak olarak üretmektedir. Bunlar Renault – Nissan ve Rus AvtoVaz firmalarıdır. Bu firmaların ortak ürettiği Xray modeli Renault Duster izleri taşıdığı dikkat çekmektedir.

Lada Vesta Hangi Motor Kullanılacak

Lada tarafından üretilen araçlarda 1.4 turbo yeni nesil motor kullanılacak.Bu motor seçenekleri aynı zamanda Renault marka araçlarda da kullanılmaktadır.

haberin-videosu-124

Lada Vesta Tanıtım Videosu

Lada Vega İc dizayn Resimleri

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu