Kasko SigortasıTrafikTrafik sigortası

Kasko Sigortası İle Trafik Sigortası Arasındaki Fark Nedir ?

Kıymetli oto severler bu makalemizde “Kasko sigortası ile trafik sigortası arasındaki farklar nelerdir? ” konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Kasko sigortası kendi aracınıza gelen maddi zararları teminat altına alan ve isteğe bağlı yapılan bir sigorta türüdür. Trafik sigortası ise aracınızın 3. Kişilere vereceği maddi ve bedensel zararları 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre işletene düşen, hukuki sorumluluğu zorunlu sigorta limitlerine kadar temin eden zorunlu bir sigorta türüdür.

Trafik sigortası sadece 3. Kişilere verilen zararları karşıladığından dolayı kendi aracınıza gelecek zararları için kasko sigortası yaptırmak zorundasınız. Şirketler teminatlarının geliştirilmesi adına paket poliçelerde oluşturmaktadırlar. Bu kapsamda kasko sigortaları ile birlikte ihtiyari mali sorumluluk sigortaları da ek poliçelere eklenmektedir. Örneğin trafik sigortası manevi tazminat taleplerini karşılamazken kasko sigortasına ek olarak motorlu kara taşıtları ihtiyari mali sorumluluk sigortası ile manevi tazminat talepleri ek sözleşme ile teminat altına alınabilmektedir.

Sigortasız yola çıkmayalım saygı ve sevgi ile

 

Kaynak: tramer-sorgulama - Kopya

 

Yazar:Hakan Kaya

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu