Kasko Sigortası

Kasko Poliçe Sorgulama

Kıymetli oto severler bu makalemizde “Kasko Poliçe Sorgulama” hakkında bilgi vermeye çalışacağız.İlk önce Kasko nedir ? bu konuda sizlere bilgi verelim.

KASKO NEDİR ?

Bilindiği üzere yasalar da trafiğe çıkan her tür araçlar için trafik sigortası yaptırılması zorunlu bir uygulamadır. Kasko sigortası ise araç sürücülerin isterse yaptıracakları isteğe bağlı bir sigorta türüdür.

Kasko yine trafik sigortası gibi her yıl yenilenmek ve fiyatı ise güncellenmek zorundadır. Burada aynı trafik sigortasında yapılan uygula gibi her yıl uygulanan hasarsızlık indirimi uygulaması ile ödenecek prim oranları kasko yaptıran lehine değişmektedir. Hatta öyle ki 4. Yılda Hasarsızlık indirimi % 70 ‘le re kadar varmaktadır.

Kasko sigorta hizmeti sigorta acenteleri tarafından sunulmaktadır. Kasko fiyatları aracın marka, modeli ve üretim yılına göre değişmektedir. Trafik sigortasından farkı ise herhangi bir kaza durumunda kasko sigorta yaptıran tarafın da maddi zararını karşılamaktadır. Özellikle sıfır alınmış veya modeli yeni araçların kasko sigortası yaptırması en mantıklı seçeneklerin başında gelmektedir.

Kasko Poliçe Sorgulama

Kasko sigortasından bilgi almak için sigorta bilgi ve gözetim merkezinin İnternet Sitesindeki aşağıda verdiğimiz linkten Kasko Poliçe Sorgulama yaparak kaskonun başlangıç tarihi ile bitiş tarihi arasındaki kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Kasko Sorgulama yapabilmek için T.C. kimlik numarası ile araç plakası olması yeterlidir. Kasko Poliçe Sorgulama sonucunda gerekli bilgilere ulaşabileceksiniz.

KASKO POLİÇE SORGULAMA    Tramer  Sitesi üzerinden

Yine aynı şekilde aracınızın Kasko Poliçe Sorgulamasını E-Türkiye üzerinden de aşağıda verdiğimiz link’ten yapabilirsiniz.

KASKO POLİÇE SORGULAMA   E-Türkiye Üzerinden

 

 

Kaynak: tramer-sorgulama - Kopya

 

 

Yazar: Hakan Kaya

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu