Oto haber

İşte Putin’in Lada Vestası’nın Türkiye Geliş Tarihi

Otomobil meraklılarının büyük bir heyacanla beklediği Lada Vesta’nın yaz mevsiminde seri üretime geçebileceği belirtildi.

Otomobil meraklılarının büyük bir heyacanla beklediği Lada Vesta‘nın yaz mevsiminde seri üretime geçebileceği belirtildi.

İŞTE LADA VESTANIN TÜRKİYE SATIŞ TARİHİ

Yeni modelin test sürüşünün ardından kısa süre sonra 2016 yılının ikinci yarısında Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

Tabi ki Türkiye ile Rusya arasındaki gergin hava yumuşaması gerekiyor, alınan duyumlar ise bu yumuşamanın başladığı yönünde, Rusya tarafından yapılan açıklamalarda da kendini göstermektedir.

Ayrıca Putin yumuşamak zorunda çünkü ekonomi Rusya’da alt üst ve AvtoVaz firması yani lada Vestayı Üreten firma çok sıkıntılı günler yaşıyor. Bir an önce Lada Vesta‘ yı pazarlamak zorunda… 

foto galeri

LADA VESTA SERİ ÜRETİMİ YAZA

2016-lada-xray-7Rusya’nın önemli otomotiv markalarından Lada, Türkiye pazarında 90 yıllarda ürettiği Samara ve Vega modelleriyle oldukça ilgi görmüştü. Firma daha sonra yaşadığı bazı sorunlarla Türkiye piyasasından çekilmek zorunda kaldı. Şimdilerde aynı firmada üretimi başka bir Rus otomobil devi olan AvtoVaz üstlendi. Lada’nın Vesta modelinin, test sürüşleri yapıldıktan sonra yaz aylarında seri üretime geçebileceği ifade ediliyor.

LADA VESTA FİYATI 27 BİN LİRA

Vesta’nın Rusya’da 6 bin 100 dolar olarak belirlenen fiyatı, ülkemizde ise 27 bin ile 30 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
1.4 litre 100 HP’lik benzinli motorla yollara çıkması beklenen aracın tüm camlarda, koltuklarda, direksiyonda ve aynalarda ısıtma sistemi özelliği bulunuyor.

 

 

HASAR KAYDI SORGULAMA

 

Kaynak: Otosorgulama.com

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu