Oto haberTeknik Bilgi

İşte Lada Vesta Satış Tarihi ve Merak Edilen Tüm Konular

Türk otomobil severlerin en çok merak ettiği ve beklediği Rus Lada Vesta için sona yaklaşılıyor. 2017 yılına Türkiye’de satışa çıkması bekenen Lada bu sefer Vesta modeliyle Türk otomobil severlerin gönlünü feth edecek gibi duruyor.

Lada Vesta Türk kullanıcısının en çok beklediği ve merak ettiği otomobil markalarının başında gelmektedir. Öyleki Lada Vestayı merak eden ve satış tarihini merak eden İnternet kullanıcıları google’a Lada Vesta fiyatı, Lada Vesta Türkiye’ye gelecek mi, Lada Vesta özellikleri, Lada Vesta Türkiye’ye ne zaman gelecek,  Lada Vesta kaç beygir, Lada Vesta ne kadar, Lada Vesta Türkiye’ye gerçekten gelecek mi, Lada Vesta motor gücü, Lada Vesta Türkiye fiyatı, gibi birçok merak edilen sorular ile arama yapmaktadır.

Lada Vesta Satış Tarihi

2017 Mayıs ayı içerisinde satışa çıkması beklenen Lada Vesta‘nın Mersa Otomotiv distribütörlüğünde 40 Yetkili satıcı ve 50 yetkili servisle hizmet vermeyi planlamaktadır.

2012 yılından itibaren Rus şirketle distribütörlük anlaşması imzalayan Mersa Otomotiv 2016 kasım ayında Lada’nın Granta, Galine ve Niva Urban modellerini satışa sundu. Bu Modelleri 2017 yılı Mayıs ayından itibaren Lada Vesta ve Xray modelleri takip edecek.

Lada firması Avrupadaki imajını yenilemek ve güvenilirliğini artırmak için Türk kullanıcılarına önem vermektedir. Bu vesile ile aracı Türkiye piyasasına çok iddialı bir şekilde sokacaklar.Hem konforu en üstü seviyede, hem güvenliği tam donanımlı, hemde fiyatı ekonomik olacak.Türk kullanıcılarına 33.000 ile 40.000 Tl arasında satılması düşünülmektedir. Ayrıca Satış rekorları kırması beklenmektedir.

Lada Vestanın özelliğine gelinde ABS, Klima, Airbag, Otomatik vites, güçlü bir motor  ve konfor standart olacak.

Ayrıca isteyen Lada vesta’yı fabrika çıkışlı LPG’li olarak satın alabilecek.Yıllardır Türkiye’de bulunan Lada firması uzun yıllar parça sıkıntısı çekilmeyeceğini ve Lada Vesta parçalarının kesinlikle ucuz satılacağını belirtmektedir.

lada vesta fotografları
lada vesta fotografları

2017 model Lada Vesta teknik özelikleri:

Güçlü ve etkileyici sedan tasarımıyla karşımıza çıkan ve son derece yenilikçi bir anlayışla üretilen 2017 model Lada Vesta, dış görünüm açısından sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacak bir araçtır. Rus pazarında önemli bir yer edinen 2017 model Lada Vesta, Türkiye’de de aynı etkiyi bırakabilecek mi, bunu en yakın sürede göreceğiz.

Araç kullanımı kolaylaştırıcı birçok donanımsal özelliğe sahip olan 2017 model Lada Vesta modelinin bazı özellikleri şöyle:

  • Kapılar açıldığında otomatik aydınlanma sistemi
  • 7” Dokunmatik multimedya ekran
  • Bluetooth ve Navigasyon Sistemi
  • İnternet kullanım sistemi
  • Hızlı cam buz çözücü
  • Yakıt tüketimi bildirim göstergesi
  • Arka görüş kamerası ve park sensörü
  • Hız sınırlama sistemi
  • Anti-pro-kayma fonksiyonu
  • Sürücü ve yolcu hava yastıkları gibi birçok donanımsal özelliğe sahip olan 2017 model Lada Vesta aracı Türkiye’de görebileceğiniz en ucuz araba kategorisinin ilk sıralarında yer alıyor.

Güvenlik açısından önemli değişiklikler yapılan Yeni Lada Vesta aracında üst düzey güvenlik anlayışı teknolojiyle birleştirilerek güvenlik kalitesini arttırmışa benziyor. Lüks modellerde yer alan üst düzey güvenlik anlayışına yakın bir güvenlik sistemi kurulmuş gibi duruyor.

Vesta 2017 modelde otomotik vites seçeneği de bulunmaktadır. Özellikle 2017 Lada Vesta aracının en dikkat çeken yönü zorlu kış koşullarında bulabileceğiniz en iyi modellerden biri.

2017 model Lada Vesta aracında donmaz kapı kilitleri, hızlı ve etkili ısıtma sistemi, kendiliğinden ısınan iç donanım özelliği, karlı havalarda kapıların açılması esnasında kar engelleyici kapılar ve eksi 30 derecenin altındaki koşullarda bile kolay ve güvenli motor ateşleme sistemine sahip olan 2017 model Lada Vesta tipik bir İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesi aracı diyebiliriz.

Yakıt tüketimi açısından da dizel ve benzinli motor seçenekleriyle satışa sunulan 2017 model Lada Vesta modelinin dizel motor seçeneğinde 4.5 litre; benzinli motor seçeneklerinde ise 100 Km’de ortalama 6 litre gibi bir yakıt tüketimine sahiptir. Lada Vesta 2017 modelin fiyatı ise Rus pazarında 22 Bin TL civarındadır.

 

 

Kaynak:ajanslar

 

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu