LansmanOto haber

İşte Karşınızda Toyota’nın ‘Arazi’ Aracı !

Bu yılki SEMA Fuarı yine birbirinden özel otomobillere ev sahipliği yapıyor. Spor ve sedan otomobillerin yanında bu yıl kamyonet sınıfında da önemli gelişmeler mevcut.

Bu yılki SEMA Fuarı yine birbirinden özel otomobillere ev sahipliği yapıyor. Spor ve sedan otomobillerin yanında bu yıl kamyonet sınıfında da önemli gelişmeler mevcut. Fuar Amerika’da düzenlendiği için olsa gerek; çok büyük, çok kaslı, çok agresif arazi araçları gördük. Ancak belki de içlerinden en iddialısı Toyota’ya ait.

toyota arazi araci 1

Toyota tarafından “Ultimate Utility Vehicle” olarak tanımlanan arazi aracı, bir off-road aracı için bile büyük sayılabilecek agresif gövdesiyle dikkat çekiyor. Araç, Toyota’nın minivan modeli Sienna ve bir başka arazi aracı Tacoma üzerine geliştirilmiş. Her iki modelden de farklı özellikleri bünyesinde toplayan araç, mükemmel bir dönüşüme uğramış.

toyota arazi araci

22 inçlik Monster Energy off-road tekerlekleri aracı havaya kaldırırken, tepesindeki LED ışık barı önündeki tüm engelleri görmesini sağlıyor. Araçta bu engelleri daha hızlı bir şekilde aşacak bir motor bulunuyor. Toyota’nın yarış otomobillerinde gördüğümüz TRD (Toyota Racing Development) süperşarjlı V6 motoru, UUV’nin en güçlü silahlarından.

toyota arazi araci 2

ARAZİ KOŞULLARIYLA TEKNOLOJİK YARDIMCILARIYLA BAŞ EDECEK

Araç, zorlu arazi koşullarıyla içeride de teknolojik yardımcılarıyla baş edecek. Bunlar arasında uydu, navigasyon ve performans bilgileri sağlayan donanımlar mevcut. Bu kadar iddialı bir otomobilin çok iddialı bir hedefi var; beş kıtayı birden dolaşmak. Bu uzun macerasına Amerika kıtasıyla başlayacak olan araç Los Angeles’ta verdiği moladan sonra Kanada’ya doğru yol alacak.

toyota arazi araci 3

toyota arazi araci 4

Kaynak:ajanslar

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu