eskişehir escort
mobil porn

İlk yerli otomobil üretildi

İlk yerli otomobil üretildi

Bakan Fikri Işık, yerli otomobil planlamasında bir model üretildiğini söyledi.

Bakan ışık, Elektrikli ve uzun menzilli elektrikli yerli otomobilin 2020 yılından önce yollarda olacağını ve ayrıca 3. bir model üzerinde de çalıştıklarını kaydederek “bu modelin yakıt türü itibarıyla alternatifli bir model olacak” dedi, ayrıca Bakan “2020’den önce yerli otomobilin yollara çıkacağını ifade etti”. 

Bakan Işık gazetecilerle yaptığı söyleşide, yerli otomobil de son gelinen noktaya değinerek şöyle dedi, “Şu anda detayları çalışıyoruz. Mayıs ayı sonuna doğru bu detayları da tamamlamış oluruz. Eğer bir aksilik olmazsa artık start verme noktasına gelebiliriz. 2020’den önce yerli otomobili yollarda göreceğiz. O iddiamız ve hedefimiz devam ediyor” diye beyan etti.

İLK YERLİ OTOMOBİL ÜRETİLDİ

Bakan Işık yerli otomobili özel sektörün üreteceğini beyan ederek, “Biz şimdi mimariyi oluşturduk, yol haritamızı belirledik. Mayıs ayı sonuna kadar ‘Kim üretmek istiyorsa elimizdeki model bu. Kim bu işe talip olur?’ diye açık çağrıya çıkmayı hedefliyoruz. Bakanlık olarak bir model ürettik” dedi.

Kaynak : tramer-sorgulama - Kopya

Yazar: Hakan Kaya

Bir önceki yazımız olan Yeni Skoda Fabia satışa sunuldu başlıklı makalemizde 2015 Skoda Fabia, KESSY GO ve Yeni Skoda Fabia satışa sunuldu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ