Oto haber

İkinci el oto mu alacaksınız? Aman Dikkat Pert Olabilir.! Neden mi.?

PERT SORGULAMA YAPTIRMAK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ.

Değerli ziyaretçimiz ikici el araç piyasasında pert araç şikayetleri giderek artmaktadır.Tam hasarlı araçların motor ve şasi numaraları değiştirilerek hasarsızmış gibi satan uyanıklar vatandaşı mağdur etmektedirler.

Tam hasarlı araçlar hasarsızmış gibi satılarak hatasız diye satın aldıkları araçların pert çıktığını iddia eden araç sahiplerinin şikayetlerine göre; hurdaya gitmesi gereken araçlar yenilenerek piyasaya sürülmektedir.

Pert aracı alan kişi ise aracı aldıktan sonra birçok sorunla karşılaşınca servise götürüyor ve acı gerçeği orada öğreniyor. Hatasız olarak aldığı araç aslında ‘pert’.

PERT VE HURDAYA AYIRMA NE DEMEKTİR? ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İşte yaşanan mağduriyetlerden bir kaç örnek:

Kasko Yaptırırken Gerçek Ortaya Çıktı

“Arabayı satın aldığım kişinin uzağında bulunan internet’ten bulduğum firmaya aracımı ekspertiz yaptırmaya gittim.. Ama aracı aldıktan sonra kasko yaptırmaya çalışırken aracın pertten çıkma olduğunu öğrendim. Pert aracı bile anlayamadılar. Bu nedenle pert aracı satın aldım. Suçunu da kabul etmiyorlar.Bundan sonra taksitli falan sıfır almaya çalışacağım. İkinci el araç alırken bundan sonra babamın aracını da alsam yetkili servise götürürüm.”

Pert Arabayı Satın Almışım!”

“Bana pert arabayı sağlam diye aldırttılar! Yaklaşık 2 yıl önce almakta karar verdiğim bir aracın durumunu göstermek için servise gittim. Araca baktılar kaporta için alıp başka bir yere götürdüler 15 dakika sonra geldi araç. Durumunu sordum bana sağ çamurluğun değiştiğini ve komple boya olduğunu söylediler. Şasilerinde işlem olup olmadığını sordum bana hayır kesinlikle yok dediler. Aracı aldım satışı yaptık. Daha sonra bir tanıdığım vardı ona da gösterdim. Karşılaştığım durum araba pert. Bu nasıl bir hizmettir ticarettir? Ayrıca bunun için de 100 TL para vermiştim.”

Sadece Arabanın Sahibine Dava Açabiliyorsunuz..

“Dünyanın en kötü duygusu aldığınız arabanın pert çıkmasıdır. Bundan daha kötüsü aldığınız adamın bu işi gelenek haline getirdiğini anlamanız ve yine de ona bir şey olmaması. Ben otomotivden araba alırken ilk arabamı aldığım için galeriden alayım, bana pert araba satacak değil ya dedim işte en büyük hatayı orada yaptım.Galeriler vekaleten araba sattıkları için yasal olarak galericiye hiç bir şey yapamıyorsunuz. Ben yasal yollardan hakkımı arıyorum. Ama sadece arabanın sahibine dava açabiliyorsunuz.”

PERT SORGULAMA YAPTIRMAK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ.

Daha Fazla Göster

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu