Araç sorgulamaHasar SorgulamaTramerTramer Sorgulama

Hasar Kaydı sorgulama

Kıymetli oto severler satın alacağınız araç 2.el oto ise bir takım sorunların ortaya çıkması veya problemlerin zuhur etmesi kuşkusuz kaçınılmaz bir gerçektir. Örneğin satın almayı düşündüğünüz 2.el araba çok cazip veya uygun ise pert yani ağır hasarlı araç olma ihtimali çok yüksektir.

Alıcı veya satıcı olarak çok iyi şekilde hataları veya kusurları gizlenmiş veya saklanmış bu araçları satın almanız sizlerin açısından çok sıkıntılar doğuracak hatta satarken dahi satmakta güçlük çekecek sinizdir.

Bu araçların kusurlarını tespit edilmesi hatta Tramer Sorgulama yaptırsanız dahi öğrenmeniz çok zor bir durumdur. Çünkü çoğu araç sigortaya müracaat etmeden hasar işlemleri özel servis veya ustalarda yaptırılarak piyasaya sürülmektedir. Öyle bir duruma gelmiştir ki hurda aracı tamir ederek piyasaya sürdükleri her zaman karşılaşılabilen olası bir durum haline dönüşmüş insanlarımızın iyi niyeti suiistimal edilir hale gelmiştir.

HASAR KAYDI SORGULAMA

TRAMER SORGULAMA

ARAÇ SORGULAMA

 

Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak adına veya herhangi bir araç satın almak istediğinizde yapılacak ilk işlem mutlaka ve mutlaka  ‘Hasar Kaydı Sorgulama’ olarak bilinen işlemi yani pert kaydı sorgulaması yapmak olmalıdır. Satın alacağınız veya satacağınız aracın hasar kaydı sorgulaması yaptırarak daha önceden varsa karıştığı kaza, kazanın boyutu gibi detaylı bilgilere ulaşarak araç’a  ait ağır hasar kaydına ulaşabilir ve bu şekilde pert kaydının olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Pert kaydı sorgulama yani ağır hasar kaydı sorgulamasını plaka ile ya da şasi no ile tramer üzerinden yapabilmeniz imkan dahilindedir. Bu sebeple tramer sorgulama işlerinizi resmi site olan sbm.org.tr adresindeki Hizmetlerimiz kısmı Sms sorgulamaları kısmından online yaptırabilirsiniz.

Tedbirli davranmak her zaman fayda sağlayacaktır. Saygılar

Kanak: tramer-sorgulama - Kopya

Yazar: Hakan Kaya

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu