Oto haber

Fiat Tipo (Egea) İç mekanı ve Bagaj Haçmi

Sedan konseptine evrim geçirten Fiat Tipo’nun iç kabini en üst düzey sürücü ve yolcu konforu sağlarken yükleme kapasitesinden de ödün vermiyor.

Fiat Tipo geniş ve aydınlık bir yolcu kompartmanına sahip. Ergonomi ve genişlik anlamında sürücü ve yolcular için mükemmel bir ortam yaratılmış. Pratik Fiat Tipo sakin ve konforlu yolculuklar sunuyor. Bu hedefi gerçekleştirebilmek için en modern ergonomik kriterleri göz önünde bulunduran tasarımcılar sonuç olarak mükemmel yaşanabilirlik, sürüş postürü, alan yeniden yapılandırması, erişilebilirlik ve görünürlük sağlanmış. Tipo‘da beş yetişkin yolcu seyahat edebiliyor (koltuklar önde 1.88 metre uzunluğa, arkada ise 1.80 metreye kadar olan yolcular için tasarlanmış). Bacak boşluğu da sınıfının en iyisi: ön koltuğun bitimi ile yolcunun topuğu arasında 1.07 metre, arka koltuk için ise 934 santimetre mesafe var. Arka orta koltuk da yetişkin yolcular için bile konforlu bir yolculuk sağlayan bacak boşluğuna sahip.

Lada-Vega-İc-dizayn-Resimleri

yeni tipo 3

Fiat Tipo‘nun güçlü özellikleri arasında geniş, kolay erişilebilir bir bagaj da bulunuyor. Bagaj segmentinin en yüksek yükleme kapasitelerinden birisine sahip; 520 litre. Arka koltuklar (60/40 oranında) katlandığı zaman daha uzun objeler de taşınabiliyor ve kapasite daha da verimli kullanılabiliyor.

yeni fiat tipo egea bagaj

Maksimum konfor hedefine katkı sağlayan özelliklerden birisi de çok sayıda depolama kompartmanı ve mükemmel sürüş ergonomisi. Özellikle sürüş pozisyonu yeni Fiat’ı sınıfının en üstüne koyan şeyler arasında. Direksiyon, vites kolu ve pedallar arasında mükemmel dikey sıralama yapılmış ve kullanım kolaylığı sağlanmış. Dahası, direksiyonun açılı pozisyonu sürücüye sportif bir his veriyor, klima kontrol sistemi, radyo ve kontrol panelinin yerleşimi de sürücüye konsantrasyonu bozulmadan tüm kontrollere kolayca erişme imkanı sağlıyor. Arka koltukların mükemmel şekli ve köpük yoğunluğu sayesinde yolcular da üst düzey konfordan faydalanıyor. Arka koltuk üç yetişkini rahatça alabiliyor.

yeni fiat tipo ic mekan 4

Yeni Fiat Tipo‘daki farklı boyutlardaki çok sayıda depolama kompartmanı toplam 12 litre kapasite sunuyor. Sürücü ve yolcular tarafından kolayca ulaşılabilen bu kompartmanlar kişisel objeleri, akıllı telefonları, oyun konsollarını, şişeleri, bozuk paraları ya da benzeri pek çok şeyi barındırabiliyor. Vites kolunun önünde mobil cihazların bağlanabildiği bir medya merkezi de var.

yeni tipo on torpido

Kaynak:Ajanslar

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu