Oto haberTanıtım

Fiat Tipo (Egea) HB Satışa Sunuluyor !

Avrupa da Tipo olarak Türkiye de ise Fiat markası altında satışa sunulacak olan Egea Hatchback’in Fiyatı ne kadar? Fiat (Tipo) Egea Hatchback’in motor seçenekleri ne?

Bursa da üretilecek olan Tipo yani Fiat Egea Hatchback, bumerang şeklindeki yeni stop lambaları ve farklı C sütunu ile tasarımsal anlamda sedan versiyonundan ayrılıyor.

Fiat-tipo-Egea-Hatchback-kokpit

Tipo (Egea) Kokpit tasarımı sedan kardeşine göre bazı farklılıklara sahip. Konsolun üst parçasının tamamıyla değiştiği modelde, sedanda orta konsolun ortasında konumlandırılan multimedya ekranı, üstte yer alıyor.

Fiat-tipo-Egea- Hatchback

Fiyat Egea (Tipo) Hatchback’in genişliği sedanla aynı. Geniş aileler için iyi bir alternatif olacak station versiyon, 550 lt’lik bir bagaj hacmi sunarken, HB seçeneği ise 440 lt’lik bagaj hacmi sınıfının en iyisi olarak öne çıkıyor.
Fiat-tipo-Egea- Hatchback 2

Fiat Tipo (Egea) HB

Mart ayında Cenevre’de dünya prömiyeri gerçekleşen Egea Hatchback’in ise Haziran ayında satışa sunulması planlanıyor. Egea Hatchback, başlangıçta manuel şanzımana sahip 1.3 MultiJet 95 HP ve 1.6 MultiJet 120 HP tipinde iki adet dizel, ayrıca 1.4 Fire 95 HP ve 1.4 T-Jet 120 HP tipinde iki adet benzinli motor seçeneğine sahip.

Fiat-Egea-sw

Fiat Egea SW

Bu motor tiplerine ek olarak Eylül ayı itibarıyla sırasıyla 1.6 E-Torq 110 HP benzinli motor, tam otomatik şanzıman ve 1.6 MultiJet 120 HP motor seçeneği de DCT (Çift Kavramalı Otomatik Vites) ile satışa sunulması bekleniyor.

FIAT EGEA HATCHBACK’İN FİYATI

55 bin TL ile 80 bin TL arasında satılması planlanan Egea Hatchback, tıpkı sedan gibi Easy, Urban ve Lounge olmak üzere üç farklı donanımla tercih edilebilir.

Egea Station Wagon gövde tipinin ise iki farklı donanım seçeneği ve 1.6 MultiJet 120 HP motorun hem manuel hem de DCT vites tipleriyle satışa sunulması planlanıyor.

Kaynak:ajanslar

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu