LansmanOto Haberleri

Ferrari Purosangue SUV Üretimi 2022 İçin Onaylandı

İlk Ferrari SUV’nin teslimatları 2023’te başlayacak ve önümüzdeki birkaç ay içinde ortaya çıkması muhtemel.

  • Ferrari, Purosangue SUV’nin bu yıl içinde üretime başlayacağını ve teslimatların 2023’te başlayacağını resmen doğruladı .
  • Ferrari ilk olarak 2018’de bir SUV üzerinde çalıştığını belirledi ve o zamandan beri Purosangue birçok kez test edildi.
  • Purosangue muhtemelen turboşarjlı ve hibrit bir V-8 motora sahip olacak, ancak elektrikli bir V-12 kurulumuna dair söylentiler de var.

Ferrari, 2021 satış raporunda Purosangue SUV’nin yakında gerçek olacağını doğruladı. Şirket ayrıca resmi olarak Purosangue’nin üretiminin 2022’de başlayacağını ve teslimatların 2023’te başlayacağını söyledi. Bu nedenle, Ferrari tam olarak SUV’u ne zaman göreceğimizi tam olarak söylemese de, önümüzdeki birkaç ay içinde tam bir çıkış yapılmalı.

Purosangue ilk olarak 2018’de onaylandı ve katırların son iki yılda birkaç kez test edildiği görüldü . Burada görülen en son fotoğraflar SUV’nin üretim kaportasını gösterirken, önceki casus fotoğrafları Maserati Levante’ye dayanan test katırlarını gösteriyordu.

Purosangue’nin 225,501$’lık Lamborghini Urus ve 179,986$’lık Aston Martin DBX SUV’lardan önemli ölçüde daha pahalı olması bekleniyor ve fiyatları muhtemelen 300.000$’dan başlıyor.

Purosangue’a neyin güç vereceğini hala bilmiyoruz, ancak potansiyel olarak hibrit destekli turboşarjlı bir V-8 olası görünüyor. Ferrari, SF90’da ikiz turbo V-8 plug-in-hybrid kurulumunu kullanabilir veya 296 GTB’den 819 beygirlik V-6 hibrit güç aktarma organını sunabilir . Hatta bazı söylentiler, Ferrari’nin Purosangue’nin kaputunun altına bir V-12 yerleştirebileceğini öne sürüyor. Şirket, 812 Competizione’nin son hibrit olmayan içten yanmalı V-12 modeli olduğunu belirttiğinden, bu muhtemelen elektrikli olacaktır .

Yüksek performanslı SUV’ler bu günlerde büyük bir iş. Lamborghini’nin 2021 satışlarının yaklaşık yüzde 60’ı Urus’tu ve dünya çapında 5000’den fazla 641 beygirlik SUV teslim edildi. Bu arada Aston Martin DBX’e olan talep, şirketin satışlarını geçen yıl yüzde 82 oranında artırmaya yardımcı oldu ve İngiliz otomobil üreticisi kısa süre önce DBX’in yaklaşık 700 hp’lik bir versiyonunu ortaya çıkardı . Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Ferrari, SUV nakit ineğini istiyor.

Purosangue hakkında daha fazla ayrıntı önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu