Oto haber

Dünyadan En güzel otomobil reklamları

Otomobil reklamlarını bir çoğumuzun sıkıcı banka ve deterjan reklamlarına göre ilgiyle izleriz.

Ülkemizde reklam sektörü yavaş yavaş ısınsa da Avrupa ve Kuzey Amerika’da bu sektör çok gelişmiş durumda ve oldukça yaratıcı ve eğlenceli reklamlarla karşılaşabiliyoruz. Bunlardan bize göre en güzel 9 tanesini bir araya getirdik. Genel olarak bakılırsa Alman premium markalar bu konuda dünyada lider gibi görünüyor.

Mercedes ve Tavuklar 

Mercedes-Benz markasının S Serisi muhteşem konforu ile bilinen ve sınıfında referans olan bir modeldir. Tavuklar kullanılarak yapılan bu reklam komik gibi görünse de denge ve konforu oldukça iyi açıklıyor.

Mercedes ve Tavuklara Jaguar’dan müthiş cevap

Mercedes reklamında tavukları güzel bir şekilde kullanmıştı ancak Jaguar gayet güzel bir cevap verdi ve markasının isminde atıfta bulunarak “Kedi gibi reflekslere” vurgu yaptı.

BMW M5 (E39) Dünyanın en hızlı Sedanı

BMW markası otomotiv reklamlarında ayrı bir yere sahiptir. Yer uçağı olarak tabir edilen ve çölde hız rekorları kıran jet motoruna sahip bu araçla çekilen reklam oldukça çarpıcı.

BMW M5 (F10) mermi oluyor

F10 kasa M5’in mermi gibi bir otomobil olduğu vurgusu yapılan reklam oldukça yüksek maliyetle çekilmiş gibi görünüyor ve müthiş görselliğiyle akıllarda kalıyor.

Audi Quattro’yu izinden biliriz

Gayet basit ve net bir mesajı olan reklamın kahramanları iz sürmeleri ile ünlü Eskimo dede, torun ve Audi A6 Quattro.

VW Passat Darth Vader’a karşı

Yıldız savaşları serisinden kumandan Darth Vader’ı bilmeyen yoktur. Ne kadar kötü bir karakter de olsa özellikle küçük çocuklar onun kıyafetlerini giyerler ve onun güçlerine sahip olmak isterler.

Audi herkese bedel

Bir otomobilden ne isteriz? Alfa Romeo’nun dizaynı, Mercedes’in konforu, Volvo’nun güvenliği ve BMW’nin sportifliği mi? yoksa hepsini mi?

Audi sizi kollar

Aksiyon filmlerinin aranan yıldızı Jason Statham’ı bir çok sinema sever zevkle takip ediyordur. Bu sefer karşımıza Audi reklamında çıkan yıldız kendisine en uygun arabayı en sonunda buluyor ve kaçmayı başarıyor.

Bir araba iyi bir bekçi köpeğine kükrerse ne olur?

Reklamları da kendisi gibi etkileyici olan BMW, bu sefer sesinin etkisine vurgu yapıyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu