Oto BilgiOto haberTeknik BilgiYararlı Bilgiler

Buzlu araç camı nasıl temizlenir

Yaşanan yoğun kar yağışı sebebiyle bir çok araç kar altında mahsur kaldı. Araç başına gelindiğinde buzlanan camı açmak hayli can sıkıcı bir hale geldi.

Peki buzlanan araç camı nasıl temizlenir? İşte püf nokları.

Kış aylarında buzlanan araç camları şüphesiz tüm sürücülerin canını sıkmaktadır. Bu can sıkıcı buzlu camları açmak o kadar da zor değil aslında. İşte vereceğimiz bu formülleri evde kolaylıkla hazırlayarak buzlanmış camınızın buzunu çözebilirsiniz.

BUZLANAN ARAÇ CAMI NASIL TEMİZLENİR?

Aracın üzerini kaplayan karı temizledikten sonra buzu açmak çok pratik bir yöntemle yani mutfağınızda bulunan bir malzemeyle mümkün.

1.Formül ; 1 ölçek sirkeyi 2 ölçek suya katın. Yani 1 çay bardağı sirke kullanıyorsanız 2 çay bardağı da su ilave edin. Bunu bir spreyin içine koyup camınızı sıktığınız anda buzun çözüldüğünü göreceksiniz.

SİRKE YOKSA BUNU YAPIN!

2.Formül; Evinizde sirke yok ve siz farklı bir alternatife ihtiyaç duyuyorsanız diğer bir cam açıcı da limonlu kolonya. Ancak bunu uygulamada dikkat edilmesi gereken bir ayrıntı var. Kesinlikle kolonyayı direk cama dökmeyin. Kolonyayı beze sürüp bezle camı temizleyin. Anında açıldığını göreceksiniz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu