Modifiye

Body Kit Nedir ?

Kıymetli oto severler bu yazımızda “Body kit nedir ? Kaç uygulama şekli vardır ?” konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Body Kit nedir ? diye soracak olursak body kit aracın güzel gözükmesi adına tamponlarında, kaputların da ve çamurluklarında yapılan her türlü değişikliklere veya uygulamalara body kit denmektedir.

Body kit 2 farklı proje olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlar Ağır body kit projeleri ile Hafif body kit projeleridir.

HAFİF BODY KİT UYGULAMALARI;

Aracın body kit uygulaması için kalıbı alınır ve daha sonra aynı marka araçlar içinde bu kalıp uygulanmaktadır. Yani kısacası kalıbı hazır ve hızlıca uygulanan projelere hafif body kit uygulaması denmektedir.

AĞIR BODY KİT UYGULAMALARI;

Aracın fotoğrafı çekilerek bilgisayar ortamına atılmakta ve müşterinin talepleri doğrultusunda araç üzerinde değişiklikler yapılmaktadır. Müşteri çizilen yani araç üzerinde bilgisayar ortamında yapılan değişiklikleri beğenirse araç atölye kısmına alınarak body kit uygulamasına başlanmaktadır. Ağır body kit uygulaması hem zaman almakta hemde pahalı bir uygulama olmaktadır. Yani yapılan işlemler araca münhasır işlemlerdir.

Body kit uygulamaları her marka ve modelde farklılık göstermektedir. Alman arabalarında farklı olduğu gibi Japon arabaları ile Fransız arabalarında da daha farklı olmaktadır.

Bodykit uygulamaları gelen arabanın marka ve modeline göre uygulandığı için müşteriye markaya ait bodykit uygulamaları gösterilmekte ve beğendiği body kit uygulaması aracında uygulanmaktadır. Eğer beğenmiyorsa araca özel body kit uygulaması yapılmak da buda hem zaman almakta hemde pahalı bir uygulama olmaktadır.

Şunu unutmamak gerekir ki aracın orijinal fabrika çıkışı olması her zaman güvenlik açısında önemli bir noktadır. Saygılar

Kaynak:tramer-sorgulama - Kopya

Yazar: Hakan Kaya

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu