Oto haber

BMW’den 40’ıncı Yıla Özel 3 Serisi

BMW’nin lokomotif modellerinden BMW 3 Serisi bu yıl 40’ıncı yaşını kutlarken, Bavyeralı markada bu özel modelin yıl dönümünü kutlamayı unutmuyor.

Daha önce 40’ıncı yaşa özel bir model tanıtan BMW , yalnızca İtalya ve Japonya’da satışa sunulacak ve 100 adetle sınırlandırılacak BMW 320d xDrive Touring’i de gün yüzüne çıkardı. Bundan 40 yıl önce yani 1975 yılında üretilen ilk model, yalnızca iki kapılı, arkadan itişli ve benzinli bir motora sahipken, bu özel model dört tekerlekten çekiş sistemi ve dizel bir motora sahip.

Satışa sunulacak 100 model de M Sport pakete sahipken, 19 inç’lik hafif alaşım jantlar ve daha etkili fren sistemi beraberinde sunuluyor. Tanzanite mavisi metalik renklere sahip modelin daha spor tamponları da dikkat çekerken, iç mekanda ise spor direksiyon simidi ve konsol üzerindeki piyano siyahı aksan diğer öne çıkan detaylar.

Aracın kaputunun altında ise 2.0 litrelik 190 HP güç üreten ve 8 ileri otomatik şanzımanla kombine olan motor, dört tekerlekten çekiş sistemiyle gücünü yere aktarıyor.

bmw 3 serisi 40 yila ozel 5

bmw 3 serisi 40 yila ozel

bmw 3 serisi 40 yila ozel 6

bmw 3 serisi 40 yila ozel 3

bmw 3 serisi 40 yila ozel 2

bmw 3 serisi 40 yila ozel 4

Kaynak:ajanslar

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu