Oto haber

Audi marka aracınız varsa dikkat !

Otomobillerin üçüncü gizli anahtarının hırsızların otomobilleri çalmasını kolaylaştırdığı söyleniyor

İstanbul’da geçtiğimiz iki hafta içerisinde 100 adet Audi otomobilin çalındığı belirlendi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama son haftalarda yaşanan söz konusu oto hırsızlık olaylarının Audi A4, A5 ve Q5 modelleri üzerinde yoğunlaştığını gösteriyor.

Bu gelişmenin etkisiyle son zamanlarda meydana gelen araç hırsızlığına karşı Audi sahiplerini uyarmak isteyen Doğuş Otomotiv ise müşterilerine gönderdiği mesajda söz konusu üçüncü anahtarın nasıl muhafaza edilmesi gerektiği konusunda detaylı bir bilgi verdi:

“Sahibi olduğunuz Audi aracın “Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu”nun “Aracın/motorun para çantası anahtarı ile çalıştırılması” bölümünde detaylı olarak ifade edildiği üzere aracınızın torpido gözünde yedek anahtar işlevinde “Para Çantası Anahtarı” bulunmaktadır. Araç Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu’nda açıkça belirtildiği üzere aracınızın torpido gözünde yer alan bu “Para Çantası Anahtarı” ve yine torpido gözünde yer alan “Para Çantası Anahtarı Adaptörü” birlikte kullanılarak araç çalıştırılabilmektedir. Bu fonksiyon Audi AG tarafından, siz müşterilerimizin memnuniyeti için aracınızın anahtarını unutmanız, kaybetmeniz, vb. durumlar için geliştirilmiş bir fonksiyondur.

Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre son zamanlarda çeşitli bölgelerde yaşanan oto hırsızlık olaylarının yukarıda bahsi geçen özelliğin olduğu Audi A4, A5 ve Q5 gibi belirli Audi modelleri üzerinde yoğunlaştığı belirlenmiştir. Bu hırsızlık vakalarının özellikle araçların camlarının kırıldıktan sonra torpido gözünde bulunan para çantası anahtarı ve adaptörünün birlikte kullanılarak aracın çalıştırılması suretiyle gerçekleştirildiği bilgisi Emniyet birimleri tarafından paylaşılmıştır.

Güvenliğiniz için para çantası anahtarı ile adaptörünün her ikisinin birlikte araç içinde bırakılmaması ve araç dışında güvenli bir yerde saklanması daha sağlıklıdır. Para çantası anahtarı ve adaptörünün kullanımı hakkında detaylı bilgiyi Araç Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu’nda bulabilirsiniz. Benzer bir hırsızlık olayı ile karşılaşmamak ve aracınızın güvende olmasını sağlamak adına gerekli tedbirleri alma hususunu önemle hatırlatırız.”

kaynak:Ajanslar

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu