Gib Mtv

Araç Vergi Borcu sorgulama

Kıymetli oto severler vergi ayının yaklaştığı şu günlerde aracınıza ait vergi borcunu öğrenip ödemek için yazımızın devamındaki link’ten faydalanabilirsiniz.

Yıl içerisinde iki eşit parçaya bölünerek taksit halinde alınan araç vergilerini aşağıda verilen link’den araç vergi borcu sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Araç vergi borcunu yani motorlu taşıtlar vergisini 6 ayda bir yani 2 eşit taksitle ödeyebilirsiniz. Araç vergi borcu sorgulama ve MTV ödeme işlemleri için GİB üzerinden bilgi alabildiğiniz gibi araç vergi borcu sorgulama hizmetini GİB üzerinden de sorgulama yapılabilmektedir. Bu sebeple online olarak araç vergi borcu sorgulama hizmetinden faydalanabilmeniz için GİB sayfasının üzerinden sorgulama yapmanız gerekmektedir.

ARAÇ VERGİ BORCU SORGULAMA

 

Araç vergi borcu sorgulama yapabilmeniz için araca ait tescil, plaka bilgileri girilmesi gerektiği gibi kimlik bilgileriniz de girilmesi gerekmektedir. İstenilen bilgiler girildikten sonra ekranda araç vergi borcu sorgulama sonucu yani vergi borcunuz çıkacaktır. Ekranda aracınıza ait ne kadar vergiyi kaç taksit ile ödeyeceğiniz bilgileri görülmektedir. Ayrıca MTV ödeme işlemlerinizi kredi kartınızla 3d parola ile güvenli bir şekilde ödeme yapabilir ve kolay bir şekilde vergi dairelerine gitmeden MTV ödeme işlemlerinizi halledebilirsiniz. Ayrıca motorlu araç sahiplerinin bu uygulamadan faydalanması ücretsiz olduğu gibi hizmetten yardım almaları sadece bir tık kadar uzaklarında dır.

Unutmamak gereklidir ki vergi borcu vatan borcudur. Zamanında ödemek kutsal bir görevdir. Saygılar 

Kaynak:tramer-sorgulama - Kopya

 

Yazar: Hakan Kaya

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu