Araç sorgulamaTramerTramer Sorgulama

Araç Sorgulama Plakadan

Kıymetli ziyaretçilerimiz bu makalemizde sizlere plakadan araç sorgulama nasıl yapılır konusunu aydınlatmaya çalışacağız.

Araç sorgulama plakadan işlemlerini yapabilmek için tramer yani sbm.org.tr adresine ziyaret edilmesi ve buradan online işlemler bölümünde ilgili kısımdan istenilen bilgileri doldurarak araç sorgulama plakadan yapabilirsiniz.

Yalnız şu bilinmelidir ki  Araç sorgulama plakadan işlemlerinizi plaka ile yapmak yani plaka ile araç sorgulaması yapmak size doğru sonuç vermeyebilir. Bunun sebebi aracın üzerindeki plaka ile yapılan sorgulama plakayı daha önceden takan tüm araçlarında kayıtlarının size sonuç olarak gelmesini sağlayacaktır. Motor veya Şase numarası ile yapılan araç sorgulaması ise size sorgulama yaptığınız aracın tüm tramer kayıt bilgilerinin önünüze serecektir.

Bu sebepledir ki Araç sorgulama Plakadan işini yapmak yerine motor veya şase numarası ile tramer sorgulaması yapmak daha akılcı olduğu gibi size daha net ve garanti bilgiler sunacaktır.

Ayrıca 5664 Otokontrol sisteminden Sms ile yapacağınız sorgulamalarda da motor veya şase numarası ile tramer sorgulaması yapmanız doğru bilgiye ulaşmak, maddi ve zaman kaybının önüne geçmek adına daha uygun olacaktır.

Saygı ve sevgilerle…

ARAÇ SORGULAMA PLAKADAN TIKLAYINIZ

 

Kaynak: tramer-sorgulama - Kopya

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu