Araç sorgulamaTÜVTürk Araç Muayene

Araç Muayene Sorgulama

Kıymetli oto severler trafikte daha huzurlu ve güvenli araç kullanmak adına yapmamız gerekenlerin en başında düzenli olarak her yıl araç muayenesini yaptırmanız gerekmektedir.

Bu nedenle daha güvenli sürüş deneyimi adına aracınız için belirlenen takvimlerde muayenesini TUVTÜRK aracılığıyla yaptırmanız yasal zorunluluktur. Araç muayenesi için belirlenmiş olan takvime online olarak TÜVTÜRK üzerinden ulaşılabilmektedir. Araca ait kalan muayene işlemi süresi gibi bilgilere birkaç dakika içerisinde kolayca ulaşılabilmektedir ayrıca Araç Muayene Sorgulama işlemini TUVTÜRK online hizmetler sayfasından veya aşağıda verdiğimiz link’ten yapabilirsiniz.

TUVTÜRK resmi sitesinde bulunan araç muayene sorgulama ekranında plaka, muayene sırası numarası ( Ayrıca muayene sonucunun olumlu ya da olumsuz olduğunu görebilmeniz için mutlaka muayene numarasını girmeniz gereklidir ) ile güvenlik kodu resmini girerek Araç muayene sorgulama yapabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Araç Muayene sorgulama işlemi sırasında gireceğiniz güvenlik kodu resminde bulunan karakterleri doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Bu sayfada araç muayenesini sorgulayarak muayene istasyon adı, hizmet tipi, muayene tarihi ve araç muayene sonucu gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabilme imkanına sahip olacaksınız. Unutulmamalıdır ki bu sorgulamanın kesinlikle randevu sorgulama olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Bu sayfada yapacağınız sorgulama aracınızın muayeneden hangi istasyondan geçtiğini ya da kaldığını görebilmenizi imkan sağlamaktadır.

Saygı ve sevgi ile kalınız saygılar

ARAÇ MUAYENE SORGULAMA 

 

Kaynak: tramer-sorgulama - Kopya

 

Yazar: Hakan Kaya

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu