Araç Muayene Gecikme Bedeli Sorgulama

ARAÇ MUAYENE zamanında yaptırmazsak ne kadar gecikme bedeli ödeyeceğiz bu konuda yazımızın devamında bulunan link’ten faydalanabilirsiniz.

Araç Muayene Gecikme Bedeli Sorgulama

Değerli Ziyaretçilerimiz hoş geldiniz,

Araç Muayene Gecikme Bedeli Sorgulama

   Sizlere bu yazımızda Araç muayene zamanında yaptırmazsak ne kadar gecikme bedeli ödeyeceğiz bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.Muayene süresi geçen araçlardan muayene geçerlilik tarihinden itibaren gecikme bedeli alınmaktadır.Gecikme bedeli muayene süresi geçirilen her ay için muayene ücretinin %5’i olup, bu tutarlar Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığı’na aktarılmaktadır.Trafikten çekme belgesi alıp belli bir süre sonra tekrar trafiğe çıkarılan araçlardan sadece trafikten çekildiği ve belgelenebildiği süre boyunca gecikme bedeli alınmamaktadır. Muayene süresinin kanıtlanamadığı durumlarda 01.01.2005 tarihi esas alınarak gecikme bedelinin tahsil edilmektedir.

ARAÇ MUAYENE GECİKME BEDELİ SORGULAMA

ARAÇ BORÇ SORGULAMA

Bir önceki yazımız olan Şoförler Dikkat Üflemeyene 2 yıl ehliyet yok! başlıklı makalemizde alkolmetre üflemeyene ceza, alkolmetreye dikkat ve trafik kontrolü alkolmetre hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ