2 el arabaOto Bilgi

Araç Kullanırken telefon v.b. eşya ile uğraşmak

Değerli ziyaretçilerimiz ! Bu makalem de Araç kullanırken telefonla konuşma konusuna değinmek istiyorum.

Araç Kullanırken telefon v.b

Aslında çok basit bir konu gibi gözükse de sebep olduğu vahim sonuçlar düşünülünce ne kadar önemli bir konu olduğunu anlarsınız.

Duyarsız şoförlerimiz kendi  canını hiçe saydığı gibi diğer insanlarında canını hiçe saymakta bu sebeple kazaların çoğu dikkatsizlikten veya bir anlık dalgınlıktan meydana gelmektedir.

Ayrıca sadece telefonla konuşmakla değil navigasyon ile yol ararken veya Radyo – Cd kanalları ile uğraşırken  de dikkatimiz dağılmakta buda trafikte ani değişiklikleri fart edememeye veya geç fark etmeye sebep olmak da sonuçta ise istenmeyen kazalar meydan gelmekte, canlar yanmaktadır.

Trafikte telefonla konuşmanın yasak olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Özellikle kazaların % 50’sinde fazlasının dikkat dağınıklığının sebep olduğu ani değişikliklerin yol açtığını düşünecek olursak trafikte araç kullanmanın ne kadar özveri ve dikkat gerektirdiği, kendimizden ziyade yanımızda bulunan yolcuları düşünmemiz gerektiği gibi sizin yüzünüzden karşı tarafın da mağdur olabileceğinin farkına varmamız gerekmektedir.

Dikkatli ve Keyifli sürüşler diler aşağıda verdiğimiz link’e göz atmanızı tavsİye ederiz.

Sevgi ve saygı ile

Yazar: Hakan Kaya  (Lütfen link vermeden faydalanmayınız )

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu