Araç Borç SorgulamaAraç sorgulama

Araç Kaza Sorgulama

Değerli Ziyaretçilerimiz! Hoş geldiniz.Bu makalemde sizlere Araç Kaza Sorgulama hakkında bilgi vermeye ve nasıl kaza sorgulaması yapacağımız konusunda yardımcı olmaya çalışacağım.

Günümüz araç piyasasına baktığımızda 0 (Sıfır) araçların revaçta olduğu gözükmektedir. Kimi tüketiciler ise 0 (Sıfır) model araç almaktansa bir kaç model düşük araçları tercih ederek 0 (Sıfır) model araç aldıktan sonra meydana gelen değer kaybından etkilenmek istememektedir.

Bu nedenle piyasaya baktığımız zaman 2.el oto piyasası bayağı hareketli olmakta ve bunun sonucu olarak karşıya (Satıcıya) güven ön plana çıkmaktadır.Ne yazık ki çoğu zaman oto alıcıları satıcıya güvenerek satın almakta ve otonun kazalı veya hasarlı olduğunu çok sonraları anlamakta ama iş işten geçmektedir. 2.el piyasasında ne yazık ki bu gibi araçların satıldığı çok görülmektedir.

Peki Satın alırken ne yapmak gerekir?      

Evet satın alırken sorgulama yaptıracağınız siteler var onlardan bir tanesi  tramer (Sigorta Bilgi Merkezi) dir. Sizlere aracın resmi kayıtlarına geçmiş hasar ve kazalarını sunmaktadır.

Araç Kazası Sorgulama için Tıklayınız.

  • Peki Aracın kazası veya hasarı resmi kayıtlara geçmemiş ise ne yapalım ?

Evet bu da ayrı bir sorun çünkü Tramer (Sigorta bilgi merkezi)’nin resmi kayıtlarına girmeden tamirhane veya servislerde  yapılarak piyasaya sürülen araçlar oldukça fazla bu tür araçların hasar, kaza ve pert olup olmadığını tespit etmek için….

  1. Satın alacağınız araca bakmaya bir bilenle gitmek veya en yakın yetkili servise götürmek.
  2. Yada zamanınız yoksa yukarıda bulunan sorgulamalar butonundan yetkili servis bölümünden yardım almak.

İlginize teşekkür ederiz.

Kaynak:   http://aracborcsorgulama.com/arac-kaza-sorgulama/

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu