Araç sorgulama

Araç Haciz Sorgulama | Rehin

Kıymetli ziyaretçilerimiz bu makalemizde araç haciz sorgulama konusunda bilgi vermeye ve nasıl yapılacağı konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Araç satın alırken en büyük sorunların başında gelen “acaba aracın borcu var mı ? Borcu yoksa herhangi bir haczi var mı ?” soruların cevabı aslında çok basit…Aracın borcu veya haczi varsa noterde satış esnasında ortaya çıkmakta ve noter aracın satışına izin vermemektedir. Noter satış için araç sahibinden aracın borcunu ödemesini veya haczini kaldırıp gelmesini talep etmektedir. Bu sebeple borçlu ve hacizli aracın satış işlemi gerçekleşmemektedir.

Peki araba satın alırken notere gitmeden araç haczini öğrenebilir miyiz ? Elbetteki öğrenebilmek mümkün..

E Devlet Araç Haciz veya Rehin Sorgulama 

Günümüz teknoloji çağında internet sektörü sayesinde araç rehin sorgulama veya araç haciz sorgulama yapmak oldukça basit.İnternet sektöründe yerini almış olan E-devlet altyapısıyla araç haciz sorgulama yaparak aracın haciz durumunu öğrenip satın alıp almamaya daha hızlı karar verebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey e-Türkiye’ye web sitesine üye olmak veya üye iseniz sisteme şifrenizle giriş yaparak “e-hizmetler” kısmından “Emniyet Genel Müdürlüğü” altında bulunan “araç sorgulama kısmına girerek aracın plakasını yazmak yeterli olacaktır.Karşınıza çıkan sonuç bildirgesi kısmında “hak mahrumiyeti” kısmı aracın rehinli veya hacizli olup olmadığını gösterecektir.

Kaynak: tramer-sorgulama - Kopya

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu