Bunları biliyor musunuzYararlı Bilgiler

Araba Koltukları Nasıl Temizlenmelidir

Malzemeye bağlı olarak, arabanızın koltuklarını temizlemek, hafif bir esintiden tüm vücut egzersizine kadar değişebilir. Bazı lekeler yüzeyi nemli bir bezle silmek kadar kolayken, diğer lekeler daha sert önlemler gerektirebilir. Döşeme için herhangi bir özel bakım talimatı olup olmadığını görmek için her zaman aracınızın kullanım kılavuzuna bakmanız tavsiye edilir.

Deri malzeme genellikle sadece özel deri temizleyici gerektirir. Bu ürünler, malzemenin yeni gibi görünmesini sağlayan özel temizleyiciler ve yumuşatıcılar içerir. Genellikle önceden nemlendirilmiş mendiller veya yumuşak bir bez veya mikrofiber havlu ile araba koltuklarına uyguladığınız losyon benzeri bir sıvı şeklinde gelirler. Bu deriye özel temizlik ürünlerinden bazıları, deriyi korumaya ve yeni lekelere karşı koruma sağlamaya yardımcı olan özel özelliklere bile sahiptir. Temizleyicinin malzemenizi lekelemediğinden emin olmak için bu ürünleri deri döşemenin gizli veya görülmesi zor küçük bir parçası üzerinde test etmek her zaman en iyisidir. 

Kumaş araba koltuklarının temizliği, ne kadar kirli olduklarına bağlı olarak daha zor olabilir. Evinizdeki halı gibi derine yerleşmiş lekeler bir buharlı temizlik süpürgesi ile veya profesyonel yardım gerektirebilir. Döşeme konusunda uzmanlaşmış otomotiv detay temizlik servisleri olup olmadığını görmek için bölgenizde arama yapabilirsiniz.

Temizliği kendiniz yapmaya karar verirseniz, Otomotiv aksesuar malzemeleri satan herhangi bir yerden kumaş koltuklar için özel döşeme temizleyicileri alabilirsiniz. Bunlar genellikle sprey formüllerdir, böylece belirgin lekelerin üzerine sıkabilirsiniz. Temizleyiciyi uygulamadan önce gevşek kalıntıları ve kiri süpürmek gerekmektedir. Yoksa kırıntılar sprey temizleyicinin işini yapmasına yardımcı olmayacaktır. Malzemeye zarar vermediğinizden emin olmak için talimatları dikkatlice uygulayın.

ve temizleyicinin kumaşa zarar vermediğinden emin olmak için, görülmesi zor bir yerde küçük bir kumaş parçasının test edilmesi her zaman tavsiye edilir.

Araba koltuklarını temizledikten sonra, malzemenin tamamen kurumasını bekleyin. Bazı temizleyicilerin hoş olmayan bir kokusu olabilir ve bu tür kokular için koltukları daha çok havalandırmak gerekmektedir. Koltuklarınız temiz olduğunda, muhtemelen onları mümkün olduğunca uzun süre bu şekilde tutmak isteyeceksiniz. Yeni lekeler konusunda endişeleriniz varsa, arabanızın koltuklarının ömrünü ve görünümünü korumaya yardımcı olacak koltuk kılıfları kullanmak faydalı olabilir. Saygılar OtoSorgulama.com

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu