Bunları biliyor musunuzYararlı Bilgiler

Araba Fotoğrafçılığı ile Arabanızı daha kolay satmak için harika fotoğraflarını nasıl çekersiniz

Arabanızı çevrimiçi bir pazarda satarken şık hale getirmek için en iyi araba fotoğrafçılığı ipuçlarımızı takip edin

Araba fotoğrafçılığı

Çevrimiçi bir araba satıyorsanız, arabanızın doğru fiyata ulaşma şansını artırmak için bazı iyi resimlere ihtiyacınız olacak. Kullanılmış araba reklamınız için çekebileceğiniz en iyi fotoğrafları çekmek, onu doğru bir şekilde ifade etmek kadar önemlidir .

Sattığınız araba yeterince net gösterilmiyorsa veya çektiğiniz fotoğraflar o kadar çekici değilse, aldığınız fiyatı gerçekten etkileyebilir veya satış sürecini uzatabilir.

Satış söz konusu olduğunda, resimlerde harika görünmenize yardımcı olacak bazı basit ama etkili ipuçları ve tavsiyeler derledik.

Arabayı temizle! 

Başka bir şey yapmadan önce arabanızın temiz olduğundan emin olun! Kulağa çok açık geliyor, ancak hızlı bir yıkama, arabanızın değerini gerçekten artırabilir. Parlak alaşımlar büyük bir fark yaratabileceğinden, tüm fren tozlarını temizlemeyi unutmayın. Bu, iç mekana da uzanır: koltukları fırçalayın, ayak boşluklarını havalandırın ve mümkün olduğunca çok kişisel eşyanızı çıkarın!

Kendinizi Alıcının Yerine Koyun

Kendiniz çekmek için ne tür fotoğraflar aramanız gerektiğine dair bir fikir edinmek için zaten oradaki araba reklamlarına bakmak harika bir fikir. Yalnızca bir resim olduğu veya resimler pikselli veya bulanık olduğu için bir reklamda sabrınızı kaybederseniz, kendi reklamınızla yapmaktan kaçınmanız gereken şey budur. Sattığınız arabaya benzer bir arabaya sahip olan reklamları arayın ve kitaplarından bir yaprak çıkarın.

Fotoğraf Çekilecek mekan veya konum

Arabanızı pis bir sokağa veya bir sanayi bölgesinin önüne park etmek, potansiyel alıcılar için özellikle çekici görünmeyecektir, bu nedenle fotoğraflarınızı nereye çektiğinize dikkat edin. Araba yolunda veya cadde üzerindeki bir park yerinde fotoğraf çekmek iyidir, ancak arabanın çevresinde her açıdan fotoğraf çekmek için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun. Ayrıca, göze hoş gelmeyen gölgelere neden olabilecek ağaçlardan, tepeden geçen kablolardan veya binalardan kaçının. En iyi seçeneğiniz, harika arka planlar sağlayabilecek halka açık bir park gibi açık bir alandır.

Güneşe karşı fotoğraf çekmeyin

Birçok kamera, özellikle akıllı telefonlar parlak güneş ışığı ile mücadele edecektir. Güneşten gelen parlama mercek parlamasına neden olur, resimlerdeki ayrıntıları ağartır ve onları aşırı pozlamaya bırakır. En iyi ışık koşulları için, ya güneş arkanızdayken ya da bulutlu bir günde fotoğraf çekin. 

Açınızı seçin

Arabanızın fotoğraflarını çekmek, ister sportif olsun ister olmasın, arabanızın sportif görünmesini sağlayabilir. Ayrıca, arabanın mümkün olduğu kadar çok açıdan resimlerinin çekilmesi hızlı satılmasına yardımcı olan öğelerdendir. Sadece bir kare çekim yapmak veya tek açıdan çekim yaparak arabanızı satmaya çalışmak boşa uğraşmaktan başka bir şey değildir. Üç çeyrek açıdan fotoğraflamak en iyisidir ve tüm arabayı tek karede çekebilmek için yeterince geri açıdan çekilmesi gereklidir.

Uygun bir kamera kullanmayı deneyin

Akıllı telefon kameraları her geçen gün daha iyi hale geliyor ve telefonunuzda hızlı bir şekilde fotoğraf çekmek kullanışlı olsa da, görüntü kalitesinde profesyonel bir SLR makine ile yarışamazsınız. SLR makineye sahip değilseniz satın almak pahalı da olsa en azından bir tane ödünç alabilir ve fotoğrafları çekebilirsiniz. Oto satışlarında çok etkili olmaktadır.

Unutmayın Şeytan Ayrıntıda gizlidir

Arabanın sahip olabileceği herhangi bir hasarın fotoğraflarını çekerek potansiyel alıcılara karşı dürüst olun. İç mekanlara gelince, camlardan bol miktarda doğal ışık alacak ve iç aydınlatmayı açık tutacak bir açık alan seçin. Ön panelin resimleri için profesyonel fotoğrafçılarımızdan bir ipucu alın ve sürücü koltuğunu arkaya yatırın ve kamerayı sabit tutmak için kameranızı koltuk başlığına dayayın. 

Kilometrenin resmini de çekmeyi unutmayın.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu