TÜVTürk Araç Muayene

Adım Adım Araç muayene randevusu nasıl alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz bu makalemde “Adım adım araç muayene randevusu nasıl alınır?” konusu sizlere açıklamaya çalışacağım. 

Araç muayene randevusu nasıl alınır

Randevu alarak araç muayene istasyonuna gidilmesi çok daha hızlı ve rahat bir şekilde hizmet alınmasını sağlamaktadır. Randevuyu http://www.tuvturk.com.tr/ adresinin ziyaret ederek randevu alma link’ini tıklamanız yeterli olacaktır.

İlk olarak karşınıza çıkan “randevu sisteminin işleyişi bölümü” ile “araç muayenesi için gerekli belgeler” bölümünü dikkatlice okuyunuz. Daha sonra araç plakanız ile Trafik tescil belgesindeki seri numarasını girerek randevu alma işlemine başlayablirisiniz.İstenen seri numarası tescil belgesindeki araç sahibinin ad ve soy adının yazıldığı bölümün sağ alt köşesinde bulunmaktadır. Bu kontrol amaç dışı randevu alımının engellenmesine yöneliktir.

Ad, Soyad ve diğer kişisel bilgiler doldurulduktan sonra almak istediğiniz Araç muayene hizmetini ve araç tipini seçmeniz gerekmektedir. Muayene gitmek istediğiniz randevu tarihi ve ili seçtikten sonra devam tuşuna basarak o ilde bulunan istasyonların belirlediğiniz güne ait randevu boşluklarını yeşil kutular olarak görebilirsiniz. İstediğiniz tüvtürk istasyon ve saatte randevu alınamıyorsa önceki gün ve sonraki gün tuşları yardımı ile diğer günleri de kontrol edebilirsiniz. Muayeneye gitmek istediğiniz istasyon ve ilgili saat dilimini seçtikten sonra devam tuşuna basılarak ekranda çıkan randevu bilgilerini dikkatlice kontrol ederek onaylayınız.

Dilerseniz  0 212 444 80 08 numaralı Tüvtürk çağrı merkezini de arayarak randevu alabilirsiniz. Randevu alırken araç ruhsatınızın yanınızda olmasına dikkat ediniz.

Sıkıntısız bir muayene süreci geçirmeniz dileği ile

Yazar: Yusuf özkan ( Tüvtürk Muayene teknikeri )  

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu