2 el araba

2eloto alırken nelere dikkat etmeli

Değerli ziyaretçilerimiz bu makalemde “İkinci el araba alırken ne tür sorunları varsa kesinlikle almamak gerekir” konusunun en önemlilerine değineceğim.

2eloto veya araba satın alırken; Arabanın genel olarak kontrollerinde arabanın şasi ile kaporta aksamına bakalım. Arabanın şasi bağlantıları, arka havuz veya arka koltuklara kadar olan kazalarda eklemeler varsa veya tamirat işleri yapılmışsa bu arabalar ileride oksitlenmeye çürümeye başlayabilir, önden kazalı arabalarda ise şasiler kırılmışsa, eğilmiş ve sonradan toplanmışsa bu arabalar da da aynı problemler yaşayabileceğiniz için almamakta fayda vardır. Ancak ve ancak aracın fiyat aralığı piyasa şartlarından çok çok uygun ise servisin vereceği raporla bu araçlar satın alınabilir.

Ayrıca 2eloto‘nun motorda, blokların da her hangi bir problem varsa yine tavsiye etmiyoruz, Çünkü ileri de peyderpey sorun çıkararak arabanın maliyetini yükseltecektir. Ayrıca servise gidip gelmekten dolayı zamanınız heba olduğu gibi birde her gidişte servise arabayı bırakacak 2-3 gün araçsız kalarak sıkıntı çekmeniz cabası olacaktır.

Yukarıda belirtiğimiz sebeplerden dolayı araba satın alırken lütfen çok dikkatli olun mümkünse bir bilen ile veya aracın kendi servisine sokmadan satın almayın. 2eloto‘nun Araç Geçmişi Raporunu Tramer Sorgulama yaptırarak öğrenmeden sakın satın almayınız .

Sıkıntısız araba satın almanız dileği ile saygılar

Yazar: Ömer Çelik ( Kaborta Motor Ustası )

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu