2 el arabaOto haber

2eloto alacaklar bu konulara dikkat edin !

Yazın gelmeye başlamasıyla 2eloto pazarının hareketlenmeye başladığı şu günlerde arka arkaya dolandırıcılık haberleri gelmeye başladı.Peki 2eloto satın alırken tedbir olarak neler alabiliriz.

Özellikle araç satın alırken sahte vekalet hususa çok dikkat etmek gereklidir. İnternet’ten araç bulmuşsanız mutlaka araç görülmeli ve Ekspertiz raporu da alınmalıdır.ikinci el oto alım ve satımları normal seyrinde devam etmektedir ancak satışlar ilk baharın gelmesi ile artış yaşanmaktadır.

Ancak oto alım satımında, yazın gelmesi, okulların kapanması veya bayram gibi günleri beklemek yavaş yavaş ortadan kalkmaktadır. Senenin her ayında 2eloto alım satımı yapılabildiği gibi ihtiyaçlara gözeterek gerekli işlemler yapılmaktadır.

2ELOTO NASIL ALMALIYIZ !

2eloto alım satım ile ilgili araçlar mutlaka görünmelidir. İnternet’deki fiyatların abartılı olduğunu ve fiyatların şişirildiğini unutmamak gerekir.Satın alacağınız aracı görmek, aracı servise göstermek, tramer sorgulamasını yaptırmak sizlerin için her zaman avantaj olacaktır.Özelikle vergi levhası olan veya daha sonrasında oluşabilecek sıkıntılara karşı muhatap bulacağınız yerlerden almanız her zaman uygun olacaktır.

Ayrıca şunu unutmamak gerekir ki; Artık Türkiye’nin her noktasında ekspertiz yaptıracağınız servisler bulunmaktadır. Bu servislere satın alacağınız 2eloto’yu göstermek ilerisinde oluşabilecek olumsuzluklara karşı bir tedbir olacaktır.

VEKALETLE SATIŞLARA DİKKAT !

Elinizden geldiği kadar vekalet yolu ile satışlardan uzak durulmalıdır. Sebebi ise, vekaletli satışlar yüzünden sahte vekaletler ortaya çıkmakta buda onlarca 2eloto‘nun el değiştirmesine ve sahiplerinin mağdur olmasına sebep olmaktadır. İkinci el oto mümkünse ruhsat sahibinden satın almak uygun olacaktır.

NOTERDE 2ELOTO DEVRİNE DİKKAT !

Notere gittiğinizde yapmanız gereken ise aracın devri yapıldıktan sonra yani imzalar atıldıktan sonra parayı vermek olacaktır. Ayrıca araç için kaparo vermek zorunda iseniz miktarı düşük olacak şekilde kaparo verin ki, sonunda üzülen siz olmayasınız.

Tedbir sizden takdir Allah’dan saygılar.

Kaynak : otosorgulama.com

Yazar : Hakan Kaya

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu