Oto haber

22 Yaşından Büyük Araçlar’da Hurdaya Ayrılıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bakanlığın kaydı altında olan minibüs ve taksi hariç 1990 model ve altındaki araçları da hurdaya almaya başlayacaklarını açıkladı.

Yol kenarı denetim istasyonları için alınan yeni araçların dağıtım töreninde konuşan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, taşımacılıkla ilgili önemli düzenlemeler yaptıklarını, bunlardan birinin de 1985 yılı ve öncesi döneme ait araçları trafikten çekmek olduğunu söyledi.

Bu kapsamda bugüne kadar 76 bin 500’e yakın miadı dolmuş, sahiplerine yük olan aracı trafikten çektiklerini belirten Yıldırım, araçların sahiplerini hem aracın oluşturduğu yükten hem de vergi borçlarından kurtardıklarını ifade etti.

Bakan Yıldırım, bu iş için 350 milyon lira civarında harcama yapıldığını ifade etti.

Çıtayı daha da yükselttiklerini belirten Yıldırım, ”1990 model ve altında olan araçları da almaya başlayacağız. Buradan vatandaşlarımıza, sürücülerimize sesleniyorum. Araçlarınız 1990 model ve daha altındaysa, bir başka deyişle 22 yaşın üzerindeyse onu getirin, hem aracınız size yük olmasın hem de aynı zamanda maliyeye olan borçlarınızdan kurtulun. Yalnız bunun 1 sene süresi var. Süreyi geçirdiniz mi kaçırmış olacaksınız” dedi.

Kaynak:  www.ntvmsnbc.com/


Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu