2 el arabaOto haber

2.el Araba alırken fiyatın uygun olup olmadığını nasıl anlarız

Değerli ziyaretçiler ! 2.el araba alırken araba fiyatlarının dönemsel olarak değişeceğini unutmamak gereklidir. Örneğin yaza girerken araç fiyatları artmakta yaz sonunda özellikle her iki bayram bittikten sonra kışa doğru fiyatlar gerilemektedir.

Bu sebepledir ki kışın araç almak daha ekonomik olacaktır.

Ayrıca satın alacağınız 2eloto veya araç ne için alacaksınız, sizin için araçta önemli olan nedir ? Markası ne olmalıdır? gibi sorulara cevabınızı netleştirmeniz gerektirmektedir. Çünkü HB (hatchback) bir araç yeterken veya düşünürken 7 kişilik bir araç almanın bir mantığı yoktur. Daha sonra hangi segment aracı olduğunu bilmek ve aynı segment yani rakip araçlarla fiyat kıyaslaması yapmak gereklidir.

Peki bu kıyaslamaları nasıl yaparız ? Bu konuda oldukça çok alternatif çözüm yolları vardır. İlk önce İnternet veya gazete ilanlarından fiyatlar alarak galeri fiyatları ile karşılaştırmanız gerekmektedir. Unutmayın ki galeri fiyatları her zaman sahibinden satılan araçların fiyatlarından daha fazla olmaktadır. Bunun sebebi de vadeli, takas gibi seçeneklerin olmasıdır.

Bu kıyaslamaları yaptıktan ve kesenize uygun aracı bulduktan sonra lütfen karşı tarafa güvenmeden önce araca ait servislere veya ustalara göstererek ekspertiz raporu alınız ayrıca tramer sorgulaması yaptırarak araç geçmişi hakkında bilgi ediniz daha sonrası huzurla satın alabilirsiniz.

Saygı ve sevgilerle 

Kaynak:tramer-sorgulama - Kopya

Yazar: Ömer Çelik ( Kaborta Motor Ustası )

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu